Ünlülerin Yeni Trendi Hafıza Sildirme Hangi Ünlüler Hafızasını Sildirdi Nasıl Yapılır?

Ünlüler Arasında son günlerde yeni bir trend ortaya çıktı. Bu trend hafıza sildirme. Bazı ünlüler son günlerde hafızalarını sildirerek gündeme geldiler. Peki nedir bu hafıza sildirme olayının gerçeği, herkes hafızasını sildirebilir mi sadece unutmak istediğimiz olaylar mı hafızamızdan silinir, ücreti ne kadardır, kimler yapar, hangi ünlüler hafızasını sildirdi, memnunlar mı? Tüm detaylar haberimizde..

Ünlülerin Yeni Trendi Hafıza Sildirme Hangi Ünlüler Hafızasını Sildirdi Nasıl Yapılır?

Ünlüler arasında hızla yayılan hafıza sildirme tekniği insanlar tarafından merak edilmeye başlandı. Birçok insan yaşadığı olumsuz olayların kendi hafızasında bıraktığı izlerden kurtulmak isterken gündeme gelen hafıza sildirme tekniği acaba gerçekten işe yarıyor mu sorusunu akıllara getirdi. Bu soruya cevabı ise bu tekniği uygulatan ünlüler verdi. Hafızamı sildirdim sanki yeniden doğmuş gibiyim diyerek bu konuda akıllara gelen soruların bir kısmını cevapladılar ancak hafıza sildirme gerçekten bu kadar kolay mı, herkes yaptırabilir mi, maliyeti ucuz mu?

Ünlülerin Yeni Trendi Hafıza Sildirme Hangi Ünlüler Hafızasını Sildirdi Nasıl Yapılır?

İlk olarak Yağmur Tanrısevsin’in hafızasını sildirdiği gündeme gelmişti. Son olarak ise oyuncu Ceren Hindistan’ın hafızasını sildirdiği ortaya çıktı. Hafızasını sildiren Ceren Hindistan “İnsan yeniden doğmuş gibi oluyor” ifadesini kullandı. İlerleyen günlerde ünlüler arasında hızla yayılacak gibi görünen hafıza sildirme tekniği TMS olarak adlandırılan bir tedavi yöntemi.

Ceren Hindistan

Şarkıcı Lerzan Mutlu’da, hafızasını sildiren ünlüler arasına katıldı. Hafıza sildirmek için ilk seansına giren Lerzan Mutlu, gereksiz her şeyi sildiriyorum dedi.

TMS TEDAVİSİ

TMS(Transkranial Manyetik Stimülasyon) psikolojik ve nörolojik amaçlı kullanılan bir tedavi yöntemidir. TMS tedavisi ile hafıza silinmez ancak bireyler obsesyonları yani takıntılarından ve depresyonlarından ve bunların verdiği zararlardan kurtulabilirler. 1903 yılından itibaren kullanılan bir yöntemdir ve depresyon hastaları başta olmak üzere pek çok psikiyatrik hastanın tedavisinde başvurulan bir yöntemdir. TMS tedavisinde uyarıcı bir bobin aracılığı ile beynin serebral korteks bölgesinde küçük ve geçici elektrik akımları meydana getirilmeye çalışılır.

TMS Tedavisi Ücreti

TMS tedavisinin net bir fiyatı yoktur. Doktorlar tarafından tedavi süreci belirlenir ve duruma göre tedavi süreci ve ücreti değişiklik gösterebilir.

Kimler TMS Tedavisi Yaptıramaz

Vücudunda herhangi bir protez, diş implantı, diş protezi, kalp pili ve stendi olan kişilere yapılmaz.

TMS Tedavisi Yan Etkileri

TMS tedavisinde hafif baş ağrıları dışında herhangi bir yan etkiye rastlanılmamıştır.

TMS Seanslarının Süresi

Tedavi süreci genel olarak doktor tarafından belirlenir ancak seansların süresi 5-30 dakika arasında değişebilmektedir.