Türkiye’de En Çok İzlenen Yabancı Diziler Hangileri? Türkiye’de En Çok İzlenen 10 Yabancı Dizi Ne? Türkiye’de En Çok Sevilen Yabancı Diziler

 

 

Türkiye’de En Çok İzlenen ve En Çok Sevilen Yabancı Diziler Neler?

Türkiye’de seri izleyicileri arasında en çok sevilen ve en çok merak edilen, çoğu kişiye göre en iyi diziler olan 10 diziyi sizin için derledik. İşte listemiz:

Listemizde eski ve yeni çok izlenen yabancı diziler bulunmakta listeyi yaparken buraya alamadığımız belki de kimilerine göre bunlardan daha iyi olan birçok dizi olabilir fakat biz kendimize göre en çok izlenen ve sevilenler arasından öznel bir liste yaptığımızda şu şekilde bir liste ortaya çıkıyor:

1-Breaking Bad (IMDb 9.4):

Breaking bad kansere yakalandıktan sonra hayatında köklü bir değişikliğe giden kimya öğretmeninin kanserden sonraki ilginç hayatından bahsetmektedir.Dizinin ana karakteri: Walter White(Bryan Cranston)

2-Game Of Thrones (IMDb 9.2):

Game of Thrones adından da anlaşılabileceği gibi farklı amaçları olan soylu ailelerin verdiği taht mücadelerini gösteren mükemmel bir dizidir. Dizinin ana karakterleri: Jon Snow(Kit Harington)-Daenerys Targaryen(Emilia Clarke)…

3-Peaky Blinders (IMDb 8.8):

Peaky Blinders İngiltere’de 1. Dünya Savaşı’ndan sonra oluşmuş Peaky Blinders adlı çeteden bahsediyor. Ana karakterler: Thomas Shelby(Cillian Murphy) Arthur Shelby(Paul Anderson) Grace Burgess(Anabelle Wallis)…

4-Stranger Things (IMDb 8.7):

Stranger Things küçük bir kasabada bir çocuğun kaybolmasının ardından ortaya çıkan esrarengiz olayları konu almakta. Ana karakterler: Eleven(Millie Bobby Brown) Billy Hargrove(Dacre Montgomery)

5-Vikings (IMDb 8.5):

Vikings Savaş tanrısının(Odin) soyundan geldiği iddia edilen Ragnaor ve adamlarının maceralarının anlatıldığı adından da anlaşılabileceği gibi Vikingleri konu alan bir dizi. Ana karakterler: Ragnar Lothbrok(Travis Fimmel) Lagertha(Kathery Winnick)

6-Prison Break (IMDb 8.3):

Prison Break abisinin hapse atılması üzerine onun suçsuz yere hapse atıldığını düşünen ve onu kurtarmak için çok büyük bir planla hapse giren Scofield ve topladığı ekibinin başından geçenleri ve kaçış aşamalarını anlatan bir başyapıt. Ana karakterler: Michael Scofield(Wentworth Miller) Lincoln Burrows(Dominic Purcell) Sara Tancredi(Sarah Wayne Callies)

7-Lost(IMDb 8.3):

Lost Amerika’da geçen ve kaza sonucu bir adaya düşen bir grup kazazedenin hikayelerini konu almaktadır. Ana karakterler: James ‘Sawyer’ Ford(Josh Holloway) Kate Austen(Evangeline Lilly) Jack Sephard(Matthew Fox)

8-La Casa De Papel (IMDb 8.2):

La Casa De Papel Profesör adlı bir liderin ekibi ile İspanya merkez bankasını soyduğu bir dizidir. Ana karakterler: Tokyo(Ursula Corbero) Profesör(Alvaro Morte) Berlin(Pedro Alonso)

9-The Witcher (IMDb 8.2):

The Witcher Polonyalı yazar Andrzej Sapkowski tarafından yazılmış ve birçok oyunu da olan fantastik bir karakterin TV uyarlamasıdır. Ana Karakter: Geralt(Henry Cavill

10-The Walking Dead(IMDb 8.1):

The Walking Death 11 sezon boyunca sevenleri tarafından izlenen aynı zamanda dünyada da büyük ses getiren bir dizidir. Esrarengiz olaylar sonucu yayılan zombi salgınını ve bu salgına karşı verilen savaşı anlatır. 11 Sezon süren bu dizinin birçok efsanevi karakteri bulunmakta.

Dizilerin Sırasıyla İlk Fragmanları:

Breaking Bad:

Game of Thrones:

Peaky Blinders:

Stranger Things:

Vikings:

Prison Break:

Lost:

La Casa de Papel:

The Witcher:

The Walking Dead:

Yeni bir liste için siz de yorumlarda fikirlerinizi belirtirseniz seviniriz.

Not:

Bu liste tamamen kişisel fikirlerle oluşturulmuştur. Liste sıralaması IMDb puanına göredir.