Türkiye Öğretmenler Kupası Sonlandı

Türkiye genelinde öğretmenler arasında yapılan ilk organizasyon olma özelliği taşıyan Türkiye Öğretmenler Kupası, bugün itibariyle son buldu. Birçok spor dalında yapılan turnuvaya Türkiye’nin her yöresinden öğretmenler takımlar halinde katıldı. Hangi okullar bu yarışta birinciliği elde etti dersiniz ? Diğer takımlardan daha başarılı olarak son güne kadar ipi göğüsleyen ve birinci olmayı hak eden takım acaba hangi şehrimize ait? Türkiye Öğretmenler Kupası ile ilgili merak ettikleriniz tüm detayları ile birlikte haberimizde.

Türkiye Öğretmenler Kupası Sonlandı

Futbol, voleybol, basketbol, masa tenisi gibi birçok spor dalında, Türkiye Öğretmenler Kupası kapsamında bir araya gelen öğretmenler, böyle bir organizasyonun yapılmasından ve bu organizasyonda yer almaktan dolayı çok mutlu olduklarını dile getirdiler. Sporun sadece öğretmenler değil tüm insanların hayatında olması gerektiğini belirten öğretmenler, bu gibi organizasyonların yaygınlaştırılması ve devamlı hale getirilmesi gerektiğini ifade ettiler.

Türkiye Öğretmenler Kupası Sonlandı

Bugüne kadar öğrenciler arasında yapılan turnuvalara öğrencilerini desteklemek için giden öğretmenler, alışılmışın dışında olan yeni organizasyonla beraber öğrencilerinin kendilerini desteklediklerini görünce, öğretmenler kupası düşüncesinin ne kadar doğru bir uygulama olduğunun bir kere daha farkına vardılar . Genel olarak tatlı bir rekabet ortamında geçen organizasyona yoğun bir öğretmen katılımı oldu. Neredeyse her ilimizden ve ilçemizden en az bir okul organizasyonda yer aldı.

Türkiye Öğretmenler Kupası Sonlandı

Türkiye Öğretmenler Kupası kapsamında öncelikle il düzeyinde maçlar yapıldı. İl birincisi olan takımlar bölge müsabakalarına katıldılar. Bölge birinciliğini elde eden takımlarda Türkiye finallerine katılma şansı elde ettiler. 2019 yılında ilk defa düzenlenen Türkiye Öğretmenler Kupası’na yaklaşık olarak 15 bin öğretmen katılım sağladı.

Türkiye Öğretmenler Kupası Sonlandı

Sadece öğretmenlerin değil öğrencilerinde dilinde olan yarışmaya yoğun bir katılım olması, tekrarı olur mu düşüncesini akıllara getirdi. Hem katılan öğretmenler hem de bu yıl katılamayan öğretmenlerin istekleri tekrarlanması yönünde. Öğrencilerin isteğiyse hem öğretmenler kupasının tekrarlanması hem de kendileri içinde benzer projelerin hayata geçirilmesi.

Türkiye Öğretmenler Kupası Sonlandı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bugün gerçekleşen Türkiye Öğretmenler Kupası voleybol erkekler final müsabakasını izledi. Ziya Selçuk, “Öğretmenler Kupası, 2023 eğitim vizyon belgesindeki öğretmenlerimizin sosyal ve kişisel hayatlarına zenginlik katmak hedefimizi hizmet ediyor” dedi.

Türkiye Öğretmenler Kupası Sonlandı

Türkiye Öğretmenler Kupası voleybol erkekler final müsabakasını izlemeye giden Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, üzerinde Türkiye Öğretmenler Kupası yazılı bir eşofman giydi. Karşılaşmanın ilk servis atışını Bakan Selçuk yaptı. Kullandığı ilk servisi fileye takılan Bakan Selçuk atışı tekrarladı ve bu sefer başarılı oldu.

Türkiye Öğretmenler Kupası Sonlandı

Bugün itibariyle sonlanan Türkiye Öğretmenler Kupasının şampiyonları hangi şehirlerimizden? Hangi takımlar son güne kadar turnuvada kalmayı başarıp şampiyonluğa ulaşarak okullarına en güzel haberi götürecek? Türkiye Öğretmenler Kupası finallerinde başarılı olup kupayı kazanan takımların mutluluklarını paylaşıyor ve kendilerini tebrik ediyoruz .

Türkiye Öğretmenler Kupası Sonlandı

Türkiye Öğretmenler Kupası voleybol erkekler final maçında, Antalya voleybol takımı, Ankara voleybol takımını 3-0 yenerek voleybol erkeklerde şampiyon oldu.

Diğer branşlarda şampiyonluk haberleri geldiğinde haberimizde paylaşacağız.

Bizi takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.