Tarihte Aybars Kimdir? Kuruluş Osman Aybars Kimdir?

Atv ekranlarında yayınlanmaya başlayan Kuruluş Osman Dizisinde Aybars Karakteri dikkatleri üzerine çekiyor. Aybars Osmanlılarda kim olduğu ve nasıl biri olduğunu izleyiciler merak ediyor. Aybars’ın gerçek tarihte kim olduğuna gelin hep beraber bakalım.

Trt 1 ekranlarında yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisinin devamı niteliğinde olan Kuruluş Osman dizisi izleyiciler tarafından dikkatle takip ediliyor. Atv ekranlarında 20 Kasım 2019 Çarşamba günü itibariyle yayınlanmaya başlayan Kuruluş Osman dizisi çarpıcı sahneleriyle  ve oyuncu kadrosunun kalitesiyle izleyenleri mest etmeye devam ediyor.

Tarihte Aybars Kimdir? Kuruluş Osman Aybars Kimdir?

Atv’nin en iddialı dizilerinden biri olan Kuruluş Osman dizisinin başrollerinde Burak ÖZÇİVİT , Nurettin SÖNMEZ, Aslıhan KARALAR ve daha birçok başarılı isim yer alıyor. Kuruluş Osman dizisinin Diğer oyucuları arasında sürpriz oyuncular da yer alıyor.

Tarihte Aybars Kimdir? Kuruluş Osman Aybars Kimdir?

Bamsı

Kuruluş Osman dizisinde Bamsı’nın Oğlu olan Aybars, izleyiciler tarafından çok sevilmektedir.  Gerçek ismi Serhan olan Aybars, dizideki performansı ile göz doldurmaktadır.

Kuruluş Osman Konusu

Atv’nin iddialı dizilerinden olan Kuruluş Osman’da, Osman Gazi’nin hayatı ele alınacak.

Tarihte Aybars Kimdir? Kuruluş Osman Aybars Kimdir?

Kuruluş Osman Genel Hikaye

O, kömür karası gözleriyle, gaza ve hürriyet ateşini tutuşturacaktı. Adı, Ertuğrul Gazi oğlu Osman’dı… Karanlığın içinde ona yol gösteren “aşk” oldu…Kan ve gözyaşıyla sulanan topraklarda, gök ekini gibi biçilen; yedi göğü, yedi yeri, dağları, denizleri aşacak bir milletin rüyasını “aşkla” gördü. Gücünü kılıcından değil, “aşktan” aldı…Zorbalığa adaletle; köleliğe hürriyetle direnen, tarihin gördüğü en büyük imparatorluğa adını “aşkla” verdi. 72 milleti kıran bozuk düzene karşı başkaldırı, mazlumların sessiz çığlığına umut, Kuruluş’un adı oldu…Kuruluş Osman…400 çadırlık bir obadan, “ilahi aşkla” kurulan bir cihan imparatorluğuna yürüyüşün hikayesi.

Tarihte Aybars Kimdir? Kuruluş Osman Aybars Kimdir?

Kuruluş Osman Oyuncuları

Burak Özçivit, Nurettin Sönmez, Ragıp Savaş, Saruhan Hünel, İsmail Hakkı, Tuğrul Çetiner, Ayşegül Günay, Alma Terzic, Emre Basalak, Abdül Süsler, Eren Hacısalihoğlu, Özge Törer, Buse Arslan, Aslıhan Karalar, Serhan Onat, Uğur Arslan, Açelya Özcan, Emel Dede, Yiğit Uçan, Ali Sinan Demir, Şevket Çapkınoğlu, Ayşen Gürler, Yaşar Aydınoğlu

Tarihte Aybars Kimdir? Kuruluş Osman Aybars Kimdir?

Kuruluş Osman dizisinde Burak Özçivit, Osman karakterini canlandıracak. Saruhan Hünel, Kuruluş Osman dizisinde Alişar karakterini oynayacak. İsmail Hakkı, Kuruluş Osman dizisinde Samsa karakterini oynayacak.  Abdül Süsler, Kuruluş Osman dizisinde Kalonoz karakterini oynayacak. Ragıp Savaş, Kuruluş Osman dizisinde Dündar karakterini oynayacak.  Alma Terziç, Kuruluş Osman dizisinde Sofia karakterini oynayacak.  Ayşegül Günay Demir, Kuruluş Osman dizisinde Zöhre karakterini oynayacak.  Nurettin Sönmez, Kuruluş Osman dizisinde Bamsı karakterini oynayacak.  Buse Arslan Deniz, Kuruluş Osman dizisinde Aygül karakterini oynayacak.

Tarihte Aybars Kimdir? Kuruluş Osman Aybars Kimdir?

Memlük hükümdarı olan ve Sultan Aybars olarak bilinen tarihte en büyük Türk hükümdarlarından biridir. Gençlik yıllarında Fransız hükümdarını esir almıştır. Tarihte Aybars 1223 yılında doğmuş ve 1277 yılında Şam’da vefat etmiştir.

Heyecanla izlenen ve izleyicilerin bir sonraki haftayı iple çektiği Kuruluş Osman Dizisi ile ilgili merak ettiğiniz her şey haberlerimizde olacak. Kuruluş Osman ile ilgili güncel haberleri takip etmek istiyorsanız dizihabercim’den ayrılmayın.