Survivor Sabriye Boks Maçını Kazandı Mı?

Tv8 ekranlarında yayınlanan Survivor yarışması ile tanıdığımız ve kısa zamanda çok sevdiğimiz Sabriye’nin gerçek mesleğinin boksör olduğunu bilmeyen yoktur. Survivor yarışmasında da zaman zaman boks antremanları yaparken görüntülenen Sabriye’nin, Survivor’da yarışma başarılarından çok, eğlenceli ve sempatik tavırları dikkat çekiyordu.Kısa zamanda seyircilerin gönlünde taht kuran Sabriye, Survivor’da zaman zaman arkadaşları ile gergin dakikalar yaşasa da,  yarışma bittiğinde tüm yarışmacılara sorulan, yarışmada en doğal ve sempatik kişi kimdi sorusuna çoğu yarışmacı, Sabriye diye yanıt verdi.

Survivor Sabriye Boks Maçını Kazandı Mı?

Sabriye, boks ve kickboks turnuvalarında üç kez Türkiye birinciliği elde etti. Bunun yanısıra   K1 Dünya Karması ve Uluslararası Boks şampiyonluğu da bulunan Sabriye, Survivor’da kendisinden bekleneni tam olarak veremese de ,mesleğinde işinin ehli olduğu yorumunu yapmak yerinde olacaktır. İşini hakkıyla yapmak deyiminin tam karşılığı olan Sabriye, tüm müsabakalarına çok önem veriyor ve antrenörü Egemen Baranok ile maçlara hazırlanıyor.

Survivor Sabriye Boks Maçını Kazandı Mı?

Sabriye Şengül, Karadeniz’in hırçın dalgalarının hemen dibinde kurulmuş olan ancak o hırçın dalgalara rağmen ülkenin en sevecen insanlarının yaşadığı Trabzon şehrinden. Trabzonu çok seven ve bunu her zaman dile getiren Sabriye, Trabzon’da yaşıyor ve Trabzon halkı tarafında da çok seviliyor.

Survivor Sabriye Boks Maçını Kazandı Mı?

Spor hayatına hentbol oynayarak başlayan Sabriye, daha sonra boks alanına kayıyor. Boksa başladığını ilk zamanlar ailesinden saklayan Sabriye, zamanı geldiğinde bunu ailesine açıklıyor. Ailesi başlarda bu durumu tam olarak onaylamasa da zamanla Sabriye’nin en büyük destekçisi oluyorlar.

Survivor Sabriye Boks Maçını Kazandı Mı?

Doğal tavırlarıyla tanınan Sabriye Şengül, Türkiye’yi ilk defa kafes dövüşünde temsil ediyor. Dünyanın en büyük MMA organizasyonlarından olan Bellator’da, Sabriye’nin rakibinin adı Denise Kielhotz. Denise’nin MMA maçlarında, üç galibiyet ve iki mağlubiyeti bulunuyor. Muaythai altyapılı olan Denise’nin, judoda ise karakuşağı bulunuyor.

Survivor Sabriye Boks Maçını Kazandı Mı?

Karadeniz’in deli dolu kızı Sabriye’nin gözünü hiçbir rakip korkutmuyor. Boks denildiğinde Sabriye için akan sular duruyor ve gözlerinde korkunun zerresi dahi görünmüyor. Maçtan önce iki boksör göz göze geldiler. Bu karşılaşma da Sabriye’nin kırmızı takım elbisesi çok dikkat çekti. Rakibinin gözlerine bakarak adeta rakibine gözdağı veren Sabriye, boks sporunun Türkiye’de, uzun yıllar boyunca en önemli temsilcilerinden biri olmaya devam edecek gibi görünüyor.

Survivor Sabriye Boks Maçını Kazandı Mı?

Rakibime karşı sinirliyim ve biraz stresliyim diyen Sabriye’ye, Londra’da 23 Kasım Cumartesi günü yapılan boks maçını, kafes dövüşünü maalesef büyük bir talihsizlikle kaybetti. Elinden geleni yapan Sabriye’yi tebrik ediyoruz maç ile ilgili yorumlarınızı bekliyoruz.

Bizi takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.