Sefirin Kızı Dizisi Oyuncuları ve Karakterleri Tam Liste

Star Tv ekranlarında çok yakında izleyici ile buluşacak olan Sefirin Kızı dizisi, tanıtımı yayınlandığı günden itibaren dizi severler tarafından merakla beklenmeye başlandı. Sefirin kızı dizisi sadece Türkiye’de değil, yayınlanan tanıtım videosu ile beraber diğer ülkelerde de ilgi gördü ve tanıtım videosu, İspanyolca, İngilizce, Arapça ve İtalyanca gibi bir çok dile çevrildi.

Neslihan Atagül Doğulu ve Engin Akyürek’in ilk kez beraber ekran karşısına geçeceği dizi Star Tv ekranlarında izleyici ile buluşacak.

Dizinin yapımcılığını 03 Medya ve NGM birlikte üstlendiler. Dizinin yönetmenlik koltuğunda Emre Kabakuşak bulunuyor. Senaryoyu ise Ayşe Ferda Eryılmaz ve Sedef Nehir Erdem kaleme aldılar.

Çekimlerine Muğla’da başlanan dizinin bazı sahneleri Montenegro’da çekildi.  Ege’de yaşanan tutku dolu bir aşk macerasının konu olarak işleneceği Sefirin Kızı dizisinde Engin Akyürek, Sancar karakterine; Neslihan Atagül Doğulu ise Nare karakterine hayat verecek.

Sefirin Kızı Dizisi Genel Hikayesi

Yakın zamanda yayın hayatına başlayacak olan dizinin içeriği hakkında ayrıntılı bir paylaşım yapılmadı. Ege’ de yaşanan bir aşk hikayesi, Nare ve Sancar’ın macerasının işleneceği dizinin isminden yola çıkarak bazı çıkarımlarda bulunabiliriz. Bilindiği üzere Arapça kökenli olan Sefir kelimesi elçi anlamına gelmektedir. Dizide Nare’nin, bir diplamatın kızı olarak Türkiye’ye geleceği ve Sancar ile çıkacağı imkansız aşk yolcuğunun ele alınacağı düşünülmektedir. Tanıtımı ile hem ülkemizde hem de dünyada ses getiren Sefirin Kızı dizisi, konusu itibariyle de  uzun soluklu bir dizi olacak gibi görünmektedir.

Sefirin Kızı Dizisi Nerede Çekiliyor?

Bazı sahneleri Montenegro’da

çekilen dizinin büyük kısmı Muğla ve ilçelerinde çekilecek. Konusu itibariyle de Ege bölgesinde yaşanan bir aşk hikayesini ele alan dizi için en uygun olarak Marmaris, Köyceğiz gibi Muğla ilçeleri seçilmiştir. Bölgenin tanıtımı açısından da önemli çekimler için yörenin en dikkat çekici yerlerinin seçilmesinde belediye ile iş birliği yapılmıştır.

Sefirin Kızı Dizisi Oyuncuları ve Karakterleri Tam Liste

Sefirin Kızı dizisinin başrollerinde, Engin Akyürek ve Neslihan Atagül Doğulu bulunuyor. Erdal Küçükkömürcü, Gonca Cilasun, Tülin Yazkan, Uraz Kaygılaroğlu, Erhan Alpay, Ömrüm Nur Çamçakallı, Doğukan Polat, Sami Aksu, Cansu Gültekin, Kaan Sevi gibi isimler yer almaktadır.

Sefirin Kızı Dizisi Oyuncuları ve Karakterleri

Engin Akyürek (Sancar)

Engin Akyürek, 12 Ekim 1981 yılında Ankara’da doğmuştur. Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi’nde tarih eğitimi almıştır. Bir Bulut Olsam, Fatmagül’ün Suçu Ne, Yabancı Damat ve daha birçok dizide rol almıştır. Türkiye’nin Yıldızları adlı yarışma programından sonra keşfedilmiştir. Farah Zeynep Abdullah ile beraber “Bir Küçük Eylül Meselesi” adlı sinema filminde rol almıştır.

Neslihan Atagül Doğulu (Nare)

Neslihan Atagül Doğulu, 20 Ağustos 1992 yılı İstanbul doğumludur. Çocukluk yıllarında oyuncu olmaya karar vermiştir. On üç yaşında Erberk Ajans’a kaydını yaptırmış ve reklam filminde oynamıştır. Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde eğitim hayatına devam etmektedir. 2006 yılında Yaprak Dökümü dizisi ile oyunculuk dünyasına adım atmıştır. İlk Aşk filmindeki rolünden sonra, Altın Koza Film Festivali’nde Umut Veren Genç Kadın Oyuncu ödülünü almıştır.

Erdal Küçükkömürcü (Sefir)

Erdal Küçükkömürcü, 1 Nisan 1958 Ankara doğumludur. Ankara Devlet Konservatuvarı bölümü mezunudur. Odtü ve Hacettepe’de tiyatro dersleri vermiştir. Daha önce Yılın Erkek Oyuncusu ödülünü almıştır. Birçok dizide rol alan oyuncu, Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz ve Kurtlar Vadisi Pusu gibi önemli dizilerde de rol amıştır. Devrim Arabaları sinema filminde oynamıştır.

Gonca Cilasun

Gonca Cilasun, 1 Ocak 1966 İstanbul doğumludur. Ankara Üniversitesi Fakültesi oyunculuk bölümü mezunudur. Oyunculuğa Arka Sıradakiler dizisinde rol alarak başladı. Gülizar ve Kırlangıç Fırtınası dizlerinde de rol aldı.

Tülin Yazkan

Tülin Yazkan, 26 Mayıs 1991 yılında İstanbul’da doğmuştur. Eğitimini Beykent Üniversitesi Oyunculuk bölümünde tamamlamıştır. İlk oyunculuk deneyimini Yılanların Öcü dizisi ile yaşamıştır. Ufak Tefek Cinayetler ve Kırlangıç Fırtınası dizilerinde de rol almıştır.

Uraz Kaygılaroğlu

Uraz Kaygılaroğlu, 30 Haziran 1987 İstanbul doğumludur. İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunudur. Aslen Balıkesirlidir. Baba Candır, Ege’nin Hamsisi, Pis Yedili ve daha birçok dizide rol almıştır. Ejder Kapanı, Bamsı Beyrek gibi sinema filmlerinde de rol amıştır.

Erhan Alpay (Akın)

Erhan Alpay, 24 Nisan 1985 yılında İstanbul’da doğmuştur. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Pandomim Ana Sanat Dalı bölümü mezunudur. Kariyerine Arka Sokaklar dizisinde rol alarak başlamıştır. Kurtlar Vadisi Pusu, Güzel ve Çirkin, Kara Sevda gibi dizilerde de rol almıştır.

Ömrüm Nur Çamçakallı (Çocuk Nare)

Ömrüm Nur Çamçakallı, 3 Mayıs 2010 İstanbul doğumludur. İlkokul öğrencisidir. 2005 yılında Bebeğimle Elele dergisinin katalog çekimine katılmıştır. Kırgın Çiçekler dizisi ile ilk oyunculuk deneyimini yaşamıştır. Fazilet Hanım ve Kızları, No:309 gibi dizilerde rol almıştır.

Doğukan Polat

Doğukan Polat, 5 Haziran 1990 İstanbul doğumludur. Beykent Üniversitesi oyunculuk bölümü ve Anadolu Üniversitesi Sosyoloji bölümü mezunudur. Kadıköy Halk Eğitim Merkezi ve Akademi 35 Buçuk’ta oyunculuk eğitimi aldı. Kadim Dostum adlı dizide rol almıştır. Sefirin Kızı dizisinden önce ise Söz dizisinde rol almıştır.

Sami Aksu

Sami Aksu, 15 Mayıs 1988 İstanbul doğumludur. Hababam Sınıfı Yeniden dizisinde Duba Nuri karakterine hayat vermiştir. Ali Kundilli serisinde de rol almıştır.

Cansu Gültekin

Cansu Gültekin, 16 Mayıs 1990 İstanbul doğumludur. Mimar Sinan Üniversitesi tiyatro bölümü mezunudur. Oyunculuk hayatına Kavak Yelleri dizisi ile başlamıştır. Baba Candır, Akasya Durağı gibi dizilerde rol almıştır.

Kaan Sevi

Kaan Sevi, 25 Nisan 1995 İstanbul doğumludur. İstanbul Bilgi Üniversitesi sinema ve televizyon bölümü mezunudur. Adı Efsane dizisinde Ali karakterinicanlandırarak ilk oyunculuk deneyimini yaşamıştır.