Ramo Dizisi Tüm Oyuncuları ve Karakterleri

Show Tv’nin merakla beklenen yeni dizisi Ramo çok yakında izleyiciler ile buluşacak. Show Tv’nin yeni başlayacak dizisinin çekimlerinden ilk kareler yayınlandı. Usta ve genç oyuncuların yer aldığı “Ramo” dizisi oyuncu kadrosuyla da iddialı geliyor. Dizinin çekimlerine Adana’da başlandı.

Yapımcılığını BKM’nin üstlendiği, Show Tv’ de yakın zamanda yayın hayatına başlayacak olan dizinin çekimlerinden ilk kareler paylaşıldı. Dizinin başrol oyuncusu Murat Yıldırım. Ramo dizisinde Murat Yıldırım “Ramo” karakterine hayat verecek.

Show Tv ekranlarında kısa zaman içerisinde yayın hayatına başlayacak olan Ramo dizisinin senaryosunu Yılmaz Şahin kaleme aldı. Dizinin yönetmenlik koltuğunda ise Yağız Alp Akaydın oturuyor. Dizinin yapımcılığını ise BKM üstlendi. Dizinin müziklerini Aytekin Ataş hazırlıyor.

Show Tv’nin merakla bizinin dizisi Ramo’nun oyuncu kadrosu da açıklandı. Dizide başrol oyuncusu Ramo karakterini başarılı oyuncu Murat Yıldırım canlandıracak. Dizinin oyuncu kadrosunda Murat Yıldırım’ın yanısıra Esra Bilgiç, İlker Aksum, Yiğit Özşener, Görkem Sevindik, İdil Fırat, Cemre Baysel, İlhan Şen, Sacide Taşaner ve Macit Koper gibi usta ve genç oyuncular da yer alıyor.

Ramo Dizisi Genel Hikayesi

Dizinin başrolü olan Ramo, Çukurovalı deli dolu ama haysiyetli bir gençtir. Başarılı bir avukat olan Sibel’e aşıktır. Yıllar önce aileleri arasında yaşanan büyük bir kavga sonrasında aşkları imkansız olmuştur. Aileleri arasında büyük bir rekabet ve çekişme başlayınca birbirlerinden uzak yaşamışlardır. Ramazan ilerleyen yaşına rağmen evlenmeyi hiç düşünmedi çünkü hala Sibel’i sevmektedir.

Ramo Dizisi Nerede Çekiliyor?

Show Tv’nin merakla beklenen yeni dizisi Ramo’nun çekimlerine İstanbul’da başlandı. Daha sonra dizi kalıcı olarak kebaplarıyla meşhur olan Adana’da çekilmeye başlandı.

Ramo Dizisi Konusu

Bir mafya dizisi olarak ekranlarda yer alacak olan dizide, dizinin Ramo’su Murat Yıldırm ve Esra Bilgiç arasındaki imkansız aşk hikayesini izleyeceğiz.

Ramo Dizisi Tüm Oyuncuları ve Karakterleri

Murat Yıldırım (Ramo)

Murat Yıldırım, 13 Nisan 1979 yılı Konya doğumludur. Aslen Mardinli’dir. Babası öğretmendir. Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü mezunudur. 2003 senesinde “Ölümsüz Aşk” dizisi ile oyunculuk hayatına başlamıştır. Bütün Çocuklarım, Fırtına, Aşk ve Ceza, Hayat Bilgisi, Ayrılsak da Beraberiz, Ey Aşk Neredesin ve Suskunlar dizilerinde rol aldı.

Esra Bilgiç (Sibel)

Esra Bilgiç, 14 Ekim 1992 yılında Ankara’da doğmuştur. Hacettepe Üniversitesi Arkeoloji Bölümü mezunudur. Diriliş Ertuğrul dizisi yapımcısı Mehmet Bozdağ’ın teklifi ile Diriliş Ertuğrul dizisinde Halime Hatun karakteri ile ün kazanmıştır. 2017 yılında Gökhan Töre ile evlenmiştir.

İlker Aksum

İlker Aksum, 30 Kasım 1971 tarihinde Isparta’da doğmuştur. Babası subay pilotdur. Mehmetçik Lisesinden mezun olmuştur. 1993 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’ndan mezun olmuştur. Askerliğini Kars’ın Sarıkamış ilçesinde yaptı. Çarli dizisinde “Afakan Dayı” rolünü oynadı. İlk sinema filmi olan Küçük Kıyamet ile 28. SİYAD Türk Sineması Ödülleri’nde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünü aldı. Bizim Büyük Çaresizliğimiz adlı filmde ilk defa bir sinema filminde başrol oynadı. Yabancı Damat dizisinin Ruşen’i olarak akıllarda kaldı. Güz Sancısı, Ejder Kapanı ve daha bir çok filmde yer aldı.

Yiğit Özşener

Yiğit Özşener, 6 Nisan 1972 yılında İzmir’de doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümü mezunudur. 2000’li yıllarda Turkcell reklamlarında “Özgür Çocuk” olarak tanındı. 2009 yılında Ezel dizisinde Cengiz rolü ile kariyerinde yükselişe geçti. Dudaktan Kalbe, İntikam, Seni Kimler Aldı gibi dizilerde rol almıştır. Kaybedenler Kulübü filminde Mete karakterine hayat vermiştir.

Görkem Sevindik (Boz)

Görkem Sevindik, 17 Ekim 1986 Adana doğumludur. Çocukluk yıllarında tiyatroya merak salmıştır.Kurtlar Vadisi dizisi ile ün kazanmıştır. Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde de rol almıştır. Ramo dizisinden önce ise Söz dizisinde “Keşanlı” karakterine hayat vermiştir.

Dizide, Ramo’nun can dostu ve en yakın arkadaşıdır.

İdil Fırat

İdil Fırat, 29 Mart 1988 yılında Amerika San Francisco’da dünya gelmiştir. Babası Fenerbahçe Spor Kulübü yöneticisi, iş adamı Önder Fırat’tır. Aslen Malatyalı olan Fırat’ın iki kardeşi vardır. George Washington University’de Uluslararası Politika ve Din Çift ana dalı yapmıştır. Master için Londra’ya yerleşmiştir. Yakın arkadaşı Ezgi Kural ile birlikte kendi markalarını kurmuşlardır. Beş yaşından itibaren piyano çalmaktadır. 2018 yılında Mert Fırat ile evlenmiştir.

Cemre Baysel (Fatoş)

Cemre Baysel, 1999 yılında İzmir’de doğmuştur. İzmir’de bulunan Ajans İzmir’e yazılarak modellik yapmaya başlamıştır. İzmir’de resim bölümü okumaktadır. İlk oyunculuk deneyimini Trt1’de yayınlanan Yeşil Deniz dizisinde yaşamıştır. İsimsizler, Payitaht Abdülhamit, Elimi Bırakma dizilerinde de rol almıştır.

Dizide, Ramo’nun kız kardeşidir.

İlhan Şen

İlhan Şen, 1987 yılında Bulgaristan’da doğmuştur. İki yaşında ilken ailesi ile birlikte İstanbul’a yerleşmiştir. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 2009 Best Model Of Türkey birincisi olmuştur. Perspective adlı kısa filmde rol aldı. Şahin Tepesi dizisinde rol aldı.

Sacide Taşener (Sebehat)

Sacide Taşener, Fatmagül’ün Suçu Ne isimli diziyle ilk defa ekranlara gelmiştir. Ispartalı’dır. Kırgın Çiçekler dizisinde Neriman karakterini canlandırmıştır. Bahçeşehir Üniversitesi Beslenme ve Diyet bölümü mezundur. Dedemin İnsanları ve daha birçok filmde rol almıştır.

Dizide, Ramo’nun annesidir. Vefakar bir annedir.

Macit Koper

Macit Koper, 1944 yılında İstanbul’da doğdu. Lise yıllarında tiyatro ile ilgilenmeye başladı. 1979-1980 yıllarında İstanbul Şehir Tiyatroları’nda çalıştı. Anayurt Oteli filminde başrol oynadı . Zebercet rolündeki başarısı beğeni topladı. İki evlilik yaptı.