Osman Bey Amcası Dündar Bey’i Öldürecek mi Dündar Bey’i Kim Öldürecek Ne Zaman Ölecek?

Kuruluş Osman dizisi yayınlandığı her bölümüyle reytinglerde en üst sıralarda yer almaya devam ediyor. Kuruluş Osman dizisinde heyecanlı ve bol aksiyonlu sahneler diziyi izleyenlerin oldukça hoşuna gidiyor. Osman Bey’in hayatının konu alındığı dizide Osman Bey karakterine Burak Özçivit hayat veriyor. Dizide Osman Bey’in amcası, Ertuğrul Gazi’nin kardeşi rolünde olan karakter Dündar Bey’e ise Ragıp Savaş hayat veriyor. Dizide Ertuğrul Gazi obaya dönene kadar Dündar Bey, obaya sahip çıkıyor ancak Osman Bey ve Dündar Bey sürekli ters düşüyorlar.

Osman Bey Amcası Dündar Bey’i Öldürecek mi Dündar Bey’i Kim Öldürecek Ne Zaman Ölecek?

TRT 1 ekranlarında yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisinin devamı niteliğinde olan Kuruluş Osman dizisinin yayınlanan ilk bölümünde Bamsı’nın oğlu Aybars öldürülmüştü. Osman Bey, Aybars’ın katillerini ararken amcasının oğlu Batur tarafından ihanete uğramıştı ve Osman Bey dizinin 4. bölümünde amcasının oğlu Batur’u obada hançerlemişti. Bunu duyan Dündar Bey ise çılgına dönmüştü ve Osman Bey’den bunun hesabını sormaya niyetliydi. Dündar Bey Kayı obasının geleceğinin tehlikede olduğunu ve bu tehlikeyi oluşturan  kişinin ise Osman Bey olduğunu düşünmeye başlamıştı. Osman Bey ise artık Diriliş ateşini yakmıştı ve bu yolda önüne çıkan amcası da olsa hiçbir engelli gözü görmeyecekti.

Osman Bey Amcası Dündar Bey’i Öldürecek mi Dündar Bey’i Kim Öldürecek Ne Zaman Ölecek?

Osman Bey, beyliğin başına geçince daha önce kendisine elini öptüren tekfurdan intikam almak istemiş ve sefere karar vermişti ancak Dündar Bey ise zaten çevremizde birçok düşman var bu tekfuru da bize düşman etme diyerek ona karşı çıkmıştı. Bunun üzerine Osman Bey okla onu öldürmüştü. Bazı Osmanlı tarihçilerine göre ise bu olay doğru değildir ve Dündar Bey 90 yaşını aşkın bir yaşta öldüğünü söylerler. Bu bilgiden hareketle dizide Dündar Bey’in ölmesine daha uzun bir zaman var diyebiliriz.