O Ses Türkiye Emre Sönmezler Kimdir?

O Ses Türkiye, Tv8 ekranlarının sevilen ses yarışması programı, Türkiye’ye ve dünyaya yeni sesler, yeni sanatçılar kazandırmaya devam ediyor. Yarışmaya birbirinden yeteneli birçok yarışmacı katılıyor ve şarkılarını seslendiriyorlar. Kimisi arabesk, kimisi pop, kimisi rock, kimisi Türk halk müziği okuyor. Bazı yarışmacılar Türkçe bazıları ise yabancı şarkılar söylemeyi tercih ediyor. Yarışmaya katılanların ortak özellikleri ise kaliteli seslere sahip olmaları.

O Ses Türkiye Emre Sönmezler Kimdir?

O Ses Türkiye yarışmasını Acun Ilıcalı sunuyor. Yarışmanın jüri üyeleri ise Beyazıt Öztürk, Seda Sayan, Murat Boz ve Hadise. Yarışmacılar ön elemelerden geçerek yarışmaya katılıyorlar. Daha sonra O Ses Türkiye sahnesinde şarkılarını seslendiriyorlar. Jürilerin sırtı yarışmacıya dönük oluyor ve daha sonra yarışmacının sesini beğenen jüri üyeleri koltuklarında ki düğmeye basarak yarışmacıya dönüyorlar. Yarışmacı ise kendisine dönen jüri üyelerinden hangisi ile yoluna devam edeceğine karar veriyor.

Yarışmaya birbirinden farklı ve kaliteli sesler katılıyor. Yarışmada söyledikleri şarkılar ile adlarından söz ettiren yarışmacılar, O Ses Türkiye yarışmasında birincilik elde edemeseler dahi kendilerine bir hayran kitlesi oluşturuyorlar.

O Ses Türkiye Emre Sönmezler Kimdir?

1 aralık 2019 Pazartesi günü yarışmaya katılan ve Beyaz ile Murat Boz’u döndürmeyi başaran Emre Sönmezer, 2008 yılında Beyaz Show’un solistliğini yapmıştır. Yarışmacı yoluna Beyaz ile devam etme kararı almıştır.