Netflix’in Belgesel Dizisi Ottoman Rising’in Yayın Tarihi Açıklandı

Netflix’in yeni belgesel dizisi Ottoman Rising’in yayın tarihi belli oldu. Netflix’in yeni belgesel dizisinde Tuba Büyüküstün de yer alıyor. Tuba Büyüküstün’ün yer aldığı Netflix’in yeni belgesel dizisinde Fatih Sultan Mehmet ve İstanbul’un fethi konu alınıyor. Netflix’in dünyada en çok tanınan imparatorlukları öğrenmek amacıyla yaptığı bir araştırma sonucunda Osmanlı ve Roma imparatorlukları başı çekmişti ve bu sonuçtan sonra Netflix Ottoman Rising isimli belgesel diziyi çekme kararı almıştı.

Netflix’in Belgesel Dizisi Ottoman Rising’in Yayın Tarihi Açıklandı

Kadrosunda Tuba Büyüküstün’ün de yer aldığı Ottoman Rising isimli Netflix’in belgesel dizisinde Osmanlı Devleti’nin yükselme dönemi, Fatih Sultan Mehmet ve İstanbul’un Fethi konu olarak alınacak. Karga Seven Pictures’in yapımcılığında çekilecek olan dizi yakın zamanda izleyici ile buluşuyor. Özellikle tarih severlerin merakla beklediği Ottoman Rising dizisi yakın zamanda izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor. Netflix’in Belgesel dizisinin yayın tarihi açıklandı.

Netflix’in Belgesel Dizisi Ottoman Rising’in Yayın Tarihi Açıklandı

Fatih Sultan Mehmet’in hayatı ve İstanbul’un fethinin konu olarak alınacağı Netflix’in yeni belgesel dizisi Ottoman Rising 24 Ocak 2020’de tüm dünya ile aynı zamanda Netflix ekranlarında izleyici ile buluşuyor.