Müge Anlı’da Halil Ergül’ün Başına Ne Geldi? Epilepsi Hastası 61 Yaşındaki Kayıp Halil Ergül Bulundu mu?

Müge Anlı’da Halil Ergül’ün Başına Ne Geldi? Epilepsi Hastası 61 Yaşındaki Kayıp Halil Ergül Bulundu mu?

Erzincan’da 25 Aralık 2019 tarihinden bu yana kayıp olan Halil Ergül, Müge Anlı ile Tatlı Sert programına çıkan Halil Bey’in kardeşleri tarafından aranıyor. Programa katılan Halil Bey’in iki kardeşi de, kardeşlerinin kayıp olmasının üzerinden 9 gün geçtikten sonra, eşinin ve kızının durumu polise bildirmelerinden dolayı, Halil Bey’in eşinden ve kızından şüphelendiklerini söylüyorlar.

Bu şüphe üzerine 27 Ocak 2020 Pazartesi gününden itibaren Halil Ergül’ün eşi ve kızı da Müge Anlı ile Tatlı Sert programında, Halil Bey’in bulunması için bildiklerini anlatıyorlar. Halil Ergül’ün kızı, babasının o gün evden çıktığını ve geri gelmediğini söyledi. Halil Bey’in kızı babam, annesine çok düşkündür ve biz oraya gittiğini düşündük dedi. Halil Ergül’ün annesine hiç gitmediği ise daha sonradan öğrenildi.

Halil Bey’in damadı ile yapılan röportajda damadı, benimde kaybolduktan 9 gün sonra haberim oldu dedi. Bana neden söylemediniz diye sorduğumda ise işlerin vardı seni meşgul etmek istemedik dediler, dedi. Halil Bey’in damadı, kayınbabasının mahallelerinde gittiği yerleri Müge Anlı ile Tatlı Sert programının muhabirlerine gösterdi ve Erzincan’ın köyündeki, Halil Ergül’ün annesinin evine de beraber gittiler. Halil Bey’in damadı aynı zamanda kayınbabasının şehir hayatına alışamadığını da söyledi.

Kafaları karıştıran durum ise Halil Bey’in eşi ve kızının, Halil Ergül kaybolduktan 9 gün sonra durumu polise bildirmeleri oldu. Polise babam kayboldu diyerek başvuran kişi Halil Ergül’ün kızıydı ancak Halil Bey’in kardeşlerine hiç haber vermeden polise gitmesi de yine kafaları karıştırdı çünkü Halil Ergül’ün kardeşlerinde olma ihtimali de vardı.

Müge Anlı’da Halil Ergül’ün Başına Ne Geldi? Epilepsi Hastası 61 Yaşındaki Kayıp Halil Ergül Bulundu mu?

Halil Bey, yıllarca Erzincan’ın köyünde yaşadıktan sonra Erzincan Merkez’e yerleşti ve evli olan kızıyla aynı apartmanda, altlı üstlü yaşıyorlardı. Epilepsi hastası olan Halil Bey, 25 Aralık günü bu apartmandan çıktı ve bir daha geri dönmedi.

Halil Bey’in kardeşlerinin şüpheleri ise Halil Bey’in kızı ve eşi üzerinde çünkü Halil Bey her gün epilepsi ilaçları kullanıyor ve eve 9 gündür gelmemesi üzerine neden polise veya bizlere haber verilmedi diyerek şüphelerini Halil Bey’in kızı ve eşi üzerine yönlendiriyorlar.

Erzincan emniyeti Halil Bey’in ailesinin evinde arama çalışmaları da yaparak duruma dair iz aramaya devam ediyorlar. Müge Anlı’nın hastanelerden ve sosyal hizmetlerden aldığı bilgilere göre Halil Ergül’de halen bir haber yok.