Müge Anlı’da Evlilik Vaadiyle Dolandırılanların Sayısı Artıyor


ATV ekranlarında hafta içi her gün gündüz kuşağında yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert programında evlilik mağdurlarının sayısı artıyor. Türkiye’nin bir çok farklı şehrinden insanların paraları alınarak, evlilik vaadiyle kandırıldılar. Paraları alan sahte gelinler ise kayıplara karıştı.

Evlilik vaadiyle kandırılan kişiler ise Müge Anlı’ya, mağdur olduklarını söyleyerek başvurdular. Kimisi 40 bin TL, kimisi 25 bin TL’sini kaptırdı sahte gelinlere. Amaçlarının evlenmek ve mutlu bir yuva kurmak olduğunu söyleyen mağdurların sayısı gün geçtikçe artıyor.

Aracılar, Suriye uyruklu kadınlar ile insanları kandırıyor. Allah rızası için size eş bulduk diyorlar ve insanların altınlarını ve paralarını aldıktan sonra ise aracıların ayarladıkları sahte gelinler bir iki gün kaldıkları evden kaçıyorlar.

Kütahya’da kandırılan kişilerin hedefinde ise Sadık isimli aracı var. Sadık’ın, Suriye uyruklu gelinleri getirdiğini ve kendilerini dolandırdıklarını iddia ediyorlar.

Müge Anlı’da Evlilik Vaadiyle Dolandırılanların Sayısı Artıyor

Sahte gelinleri, aracılar, dolandırmayı gözüne kestirdikleri kişiler ile tanıştırıyorlar ve sahte gelinler ise dolandıracağı kişinin parasını, altınlarını alıp zamanla kayıplara karışıyorlar. Sahte gelinler, evlenmek için daha çok altın istiyorlar, biraz daha altın alırsan seninle evlenirim diyorlar ve istedikleri altını ve parayı alınca ise kaçıyorlar.

Sahte gelinler, bir çok kişiyi dolandırdı. Dolandırılan kişiler arasında bazıları var ki evlenme vaadiyle bir değil iki kere dolandırıldılar. Programa bugün katılan Kütahyalı İsa 40 bin Tl’sini kaptırdığını söyledi.

Programa bugün katılan bir diğer mağdur Nusret ise Suriye uyruklu Emira ile evlenmek için 40 bin Tl’sini kaptırdığını ve bu olayın başına gelen ilk evlilik vaadiyle dolandırma olmadığını da söyledi.

Müge Anlı’da Evlilik Vaadiyle Dolandırılanların Sayısı Artıyor

Mağdurlar, aracılar biz Allah rızası için bu işi yapıyoruz diye yaklaşıyorlar ve evlenmek isteyen insanların duyguları ile oynuyorlar. Altınları ve paraları aldıktan sonra ise kayıplara karışıyorlar.

Aynı sistemin mağduru olan bir çok kişi bugün Müge Anlı’da beraberdi ve bu çetenini yakalanması içim gerekli tüm bilgileri verdiler.