Masterchef Yasin Obuz Kimdir? Nerelidir ve Kaç Yaşındadır?

Tv8 ekranlarında yayınlanmaya başladığı günden itibaren izleyiciler tarafından ilgiyle takip edilen Masterchef, reytinglerde kendine sağlam bir yer edindi. Tv8 kanalının demirbaş programları arasına girmeyi başaran Masterchef programı iki yıldır ekranlara gelmektedir. 2018 yılında yayınlanan Masterchef programında Uğur Kardaş birinci olmuştu. Onlarca yarışmacı arasından birinci olmayı başaran Uğur, Masterchef olmaya hak kazanmıştı.

Masterchef Yasin Obuz Kimdir? Nerelidir ve Kaç Yaşındadır?

Masterchef yarışmasında yarışmalar genel olarak takım halinde yapılıyor. Bireysel olarak yapılan yarışmalarında bulunduğu Masterchef’ te her hafta takım kaptanları seçiliyor. Takım kaptanı olarak seçilen yarışmacı karşı takımın kaptanını seçiyor ve daha sonra sırayla her kaptan takımını yarışmacı seçiyor. Takım halinde yapılan yarışmalar son derece çekişmeli geçiyor. En iyi ve lezzetli yemeğin seçildiği yarışmada her hafta bir kişi yarışmaya veda ediyor. İlk olarak yarışmayı kazanan takım belirleniyor daha sonra ise yarışmaya kaybeden takım bireysel oyunlara çıkıyor. Bu bireysel oyunlardan birincisi dokunulmazlık oyunu oluyor ve bir kişi elenmemeyi garantiliyor. Dokunulmaz olan kişi aynı zamanda elenme adaylarından birisini de seçiyor. Yarışmada son güne kadar ilerlemek isteyen yarışmacılardan elbette kimse elenmek istemiyor ancak en lezzetli yemeğin ve masterchefin seçilebilmesi birilerinin elenmesi şart.

Masterchef Yasin Obuz Kimdir? Nerelidir ve Kaç Yaşındadır?

Masterchef yarışmasında elenecek ismin son kararı ise yarışmanın üç kişiden oluşam jürisine ait. Şefler yaptıkları tadımlar sonucunda her hafta kimin eleneceğine ve hayallarine veda edeceğine karar vermek gibi önemli bir işi de yerine getiriyorlar.

Masterchef Yasin Obuz Kimdir? Nerelidir ve Kaç Yaşındadır?

Masterchef yarışmacıları izleyiciler tarafından ilgiyle takip ediliyor. Masterchef yarışmasında izleyiciler tarafından çok sevilen ve hem izleyicileri hem de yarışmacı ve jürileri çok güldüren bir yarışmacı var. Masterchef’in sevilen yarışmacısı jürileri güldürüyor güldürmesine ancak zaman zaman da onları çileden çıkarmaya devam ediyor. Kendine has tarzı ve konuşmalarıyla Masterchef yarışmasının en sevilen isimlerinden olmayı başaran Yasin Obuz, yarışma dışında neler yapıyor dersiniz, gelin beraber bakalım.

Yasin Obuz

Masterchef yarışmasının en hareketli isimlerinden olan Yasin Obuz, otuz iki yaşındadır ve yarışmaya İstanbul’dan katılmaktadır. Yarışma dışında ticaret ile uğraşan Yasin’in pilavcı dükkanı bulunmaktadır. Hacettepe Üniversitesi Spor Bölümü mezunu olan Yasin, aslen Diyarbakırlı’dır.