Masterchef Rıfat Yurttaş Kimdir? Nerelidir ve Kaç Yaşındadır?

Tv8 ekranlarında Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri, izleyicileri ekran başına kilitleyen ve güzel vakitler geçirmesini sağlayan Masterchef yarışma programı 2018 yılında yayınlanmaya başladı. Yayınlanmaya başladığı ilk günlerde acaba ekranlarda tutunabilecek mi sorusunu akla getiren Masterchef, farklı konsepti ve birbirinden farklı ve ilgi çekici yarışmacıları ile ekranların vazgeçilmezi olmaya başardı. Yayınlandığı her gün izleyiciler tarafından ilgiyle takip edilen programda yarışmacılar arasında atışmalar, çekişmeler ve eğlenceli dakikalar son bulmuyor.

Masterchef Rıfat Yurttaş Kimdir? Nerelidir ve Kaç Yaşındadır?

Farklı bir konsept ile ekranlara gelen Masterchef programına, sadece aşçılar katılmıyor. Ticaretle uğraşan, ev hanımı olan, öğrenci olan kişilerinde katıldığı yarışma da en lezzetli yemeği yapmayı başarabilen kişi Masterchef seçiliyor. Haftalarca yarışan ve yemek yapan yarışmacılar Masterchef olabilmek için tüm hünerlerini sergiliyor. Yarışmadan her hafta bir kişi eleniyor ve hayallerine veda ediyor.

Masterchef Rıfat Yurttaş Kimdir? Nerelidir ve Kaç Yaşındadır?

Masterchef programında jüri olarak bulunan Mehmet Şef, Danilo Şef ve Somer Şef, yaptıkları tadımlar sonucunda her hafta yarışmadan elenecek ismi belirliyorlar.

Masterchef Rıfat Yurttaş Kimdir? Nerelidir ve Kaç Yaşındadır?

Masterchef’in yarışmacıları da izleyiciler tarafından çok seviliyor ve ilgiyle takip ediliyor. Masterchef Yarışmasının ilk günlerinden itibaren çok konuşulan Rıfat Yurttaş, kendine has giyim tarzı ile dikkat çekmektedir. Yarışmanın ilk günlerinden itibaren çoğu arkadaşı ile iyi anlaşıyor gibi görünmesine rağmen çoğu takım kaptanı, takımlarını oluştururken Rıfat’ı en sonlara bırakıyor. Yarışmanın son anına kadar iddiasını devam ettirmeye niyetli olan Rıfat, bireysel yapılan yarışmalarda da iddiasını ortaya koyuyor. Çoğu yemek hakkında bilgisi olan Rıfat, takım yarışmalarında da üzerine düşenleri yapıyor ve arkdaşlarına yardımcı oluyor. Gelin hep beraber Rıfat’ın yarışma dışında neler yaptığına bakalım.

Rıfat Yurttaş

Türk mutfağı konusunda iddialı olduğunu belirten Rıfat Yurttaş, yirmi yedi yaşında ve eğitmen aşçıdır.

İzmirli olan Rıfat, Çeşme’de yaşamaktadır. Kendine has, farklı ve sıradışı giyimi ile dikkat çeken Rıfat, hukuk fakültesi kazanmasına rağmen, kayıt yaptırmamıştır. İzmir Ekonomi Üniversitesi Mutfak Sanatları ve Yönetimi bölümünden mezun oldu. Sağlıklı beslenme ve zeytinyağlı yemekler üzerine eğilen Rıfat; beslenme koçluğu, glutensiz ve laktozsuz yemekler üretti ve sattı.