Masterchef Güzide Mertcan Kimdir? Nerelidir ve Kaç Yaşındadır?

Masterchef programı, Tv8 ekranlarında Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri yayınlanmaktadır. 2018 yılında yayın hayatına başlayan Masterchef, farklı konsepti ile izleyicilerin hemen dikkatini çekmiştir. Ekranlarda yemek yapıldığını daha önceleri izlemiştik ancak bunun yarışma olan halini ilk defa Masterchef ile izliyoruz. Yarışmacıları ve konsepti ile izleyicilerin favori programlarından olmayı başaran Masterchef programında, yarışmacılarda izleyiciler tarafından oldukça seviliyor ve takip ediliyor. Yarışmaya renk katan ve programın reytinglerde üst sıralarda yer almasında en büyük etkenlerden olan yarışmacılar izleyiciler tarafından kim oldukları ve neler yaptıkları araştırılıyor.

Masterchef Güzide Mertcan Kimdir? Nerelidir ve Kaç Yaşındadır?

Genel olarak stüdyoda çekimleri yapılan Masterchef programı zaman zaman farklı mekanlarda da çekiliyor. Masterchef yarışmacılarını kimi zaman okulda çocuklara yemek yaparken kimi zamanda Edirne’de baş pehlivanlara yemek yaparken görebiliyoruz. Yarışmaya birinci olmak için gelen yarışmacıların en büyük isteği her hafta elenmeden bir sonraki haftaya yarışmacı olarak kalabilmek. Her hafta bir kişinin bu isteği gerçekleşmiyor ve her hafta bir yarışmacı Masterchef olma hayallerine veda ediyor.

Masterchef Güzide Mertcan Kimdir? Nerelidir ve Kaç Yaşındadır?

Yarışmadan elenerek hayallerine veda edecek olan kişilere, yarışmanın jürisi olan Mehmet, Somer ve Danilo Şef karar veriyor.

Masterchef Güzide Mertcan Kimdir? Nerelidir ve Kaç Yaşındadır?

Masterchef yarışmasında her izleyicinin favori yarışmacısı var. Masterchef yarışmasında son anne olan yarışmacı olarak kalan Güzide Mertcan, yarışmada sempatik tavırları ile çok seviliyor. Neredeyse her yarışmacı ile iyi anlaşan ve problemi olmayan Güzide, jüriler tarafından da çoğu zaman takdir ediliyor. Yarışmanın aşçı olmayan yarışmacılarından olan Güzide, anne olduğu için yemek konusundaki bilgisiyle aşçıları aratmıyor. Takım kaptanları genel olarak ilk başlarda Güzide’yi takımlarına seçiyorlar. Lezzet konusunda çok fazla problem yaşamayan Güzide’nin yarışmada en çok eleştirildiği konu sunumunun yeteri kadar iyi olmaması. Peki Masterchef yarışmacısı Güzide Mertcan yarışma dışında neler yapmaktadır? Gelin hep beraber bakalım.

Güzide Mertcan

Masterchef’in iddialı yarışmacılarından olan Güzide Mertcan, 2 Nisan 1988 İzmir doğumludur. Manisa Celal Bayar Üniversitesi mezunudur. Evlendikten sonra İstanbul’a yerleşen Güzide, ablası ile beraber tekstil firması kurmuştur. Yarışmadan sonra ise güzellik merkezi açmayı düşünen Güzide, üç çocuk annesidir. Youtube kanalı bulunan Güzide, kanalından yemek tarifi videoları da paylaşmaktadır.