Kuzey Yıldızı Gel Kaçalum Sevduğum Türküsü

Cumartesi günleri Show TV ekranlarında izleyici ile buluşan Kuzey Yıldızı İlk Aşk dizisi, müzikleri ile oldukça dikkat çekiyor. Dizide Yıldız’ın söylediği türküler de izleyenleri oldukça duygulandırıyor. Karadeniz yöresine ait türküler seslendiren Yıldız’ın sesini dinleyenler müptelası oluyor. Kuzey Yıldızı İlk Aşk dizisinde Yıldız ve Kuzey arasında yaşanan aşk da izleyenleri kendine müptela ediyor. Yıllar önce Yıldız’ı terk eden Kuzey 20 yıl sonra eşinden boşanıp memleketi Ordu’ya geri dönüyor ve Yıldız’a aşık oluyor. 20 yıl boyunca aşkını kalbine gömen Yıldız, Kuzey’e nasıl güvenebileceğini bilmiyor ancak aşkı her şeyden daha üstün. Yıldız, Kuzey’e olan aşkından dolayı dizinin neredeyse her bölümünde Karadeniz yöresine ait mükemmel türkülerden birini seslendiriyor. Bu bölümde ise Gel Kaçalum Sevduğum isimli türküyü seslendirdi.

Kuzey Yıldızı Gel Kaçalum Sevduğum Türküsü

Kuzey 20 yıl aradan sonra Yıldız’a aşık oldu. Yıldız’ı sevgili olmaya ikna etme çabaları başarıya ulaştı ve Yıldız, Kuzey’e olan aşkından dolayı yelkenleri suya indirdi ancak ikili arasında sular bir türlü duyulmuyor bu sefer de Kuzey sevgili olmaktan vazgeçti. Yıldız ise ona olan aşkını dizinin 14. bölümünde Selçuk Balcı’ya ait olan ‘Deniz Üstünde Fener’ isimli türküyü söyleyerek gösterdi.

Deniz Üstünde Fener Türküsü Sözleri

Deniz üstünde fener bir yanar bir de söner Deniz üstünde fener bir yanar bir de söner

Bu gaybana sevdaluk ne yana olsa döner

Bu gaybana sevdaluk kırk tarafa da döner

Gel kaçalum sevduğum dağların arkasından Yandım da öleceğim bu yürek yarasından

Gel kaçalım sevduğum dağların arkasından Yandım da öleceğim bu yürek yarasından Duman gelir dereden kapatır dağı taşı

Duman gelir dereden kapatır dağı taşı Sevduğumun yüzünden durmaz gözümün yaşı Sevduğumun yüzünden durmaz gözümün yaşı Gel kaçalım sevduğum dağların arkasından Yandım da öleceğim bu yürek yarasından

Gel kaçalım sevduğum dağların arkasından Yandım da öleceğim bu yürek yarasından

Gel kaçalım sevduğum dağların arkasından Yandım da öleceğim bu yürek yarasından