Kuruluş Osman Osman Bey Bala Hatunu Kurtarabilecek mi? Gerçekte Böyle Bir Olay Yaşandı mı?

Kuruluş Osman Osman Bey Bala Hatunu Kurtarabilecek mi? Gerçekte Böyle Bir Olay Yaşandı mı?

Atv ekranlarında zevkle izlediğimiz kuruluş Osman dizisi 4. Bölümü ile seyircinin karşısına çıkacak. Şeyh Ede Balı nın Kızı Bala Hatun kaçırılıyor ve Osman Bey Bala Hatunu kurtarmak istiyor. Osman bey amcası Dündar bey tarafından çadırda tutsak bırakılıyor. Elleri bağlı olan Osman Bey Bala Hatunu kurtarabilecek mi? Gerçekte böyle bir olay varmı?

Kuruluş Osman Osman Bey Bala Hatunu Kurtarabilecek mi? Gerçekte Böyle Bir Olay Yaşandı mı?

Kuruluş Osman dizisi diriliş ertuğrul dizisinin bir devamı olarak kurgulanmıştır. Başrolünde engin altan düz yatannın oynadığı diriliş ertuğrul dizisi TRT bir ekranlarında final yaptıktan sonra kuruluş Osman dizisi tanıtıldı. Kuruluş Osman dizisi atv ekranlarında seyirciyle buluştu ATV ekranlarında çarşamba günleri en çok izlenen dizi olan kuruluş Osman da dördüncü bölümde bala hatun kaçırılıyor ve Osman bey bala hatunu kurtarmak için mücadele edecek. Osman Bey’in amcası dündar bey yani ertuğrul un kardeşi dündar bey Osman bey cad orada alıkoydu. Osman bey çadırdan kurtularak bana hatunu kurtarmak için yola çıkacaktır ve büyük ihtimalle bölüm sonunda vallahi hatunu kurtaracak Şeyhedebalının kızı olan bala hatun böyle bir olayı gerçek tarihte yaşamış mıdır sizce?

Bala Hatun Gerçekte Varmı Bu Olayı Yaşamış mı?

Bala hatun  gerçek tarihte tabii ki var. Gerçek tarihte bana hatun şey Edebali’nin kızıdır ve Osman Bey’in ikinci eşidir kuruluş Osman dizisinde ise Osman bey henüz ilk evliliğini yapmamıştır. Burada bir kardeşi var dizide ilk evliliğini yapmayan Osman bey bala  hatuna mı sevdalanmıştı gerçek tarihte acaba. Dördüncü bölümde yaşanan olay yani bana hatunu kaçırılması ise gerçek tarihte büyük ihtimalle yok dedi daha çok izlesin ve bizi heyecan katsın diye yapımcının koymuş olduğu bir senaryo. Kuruluş Osman dizi sizce Sevil de mi diriliş ertuğrul un yerini tutacak mı yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.