Kuruluş Osman Konuralp Gerçek Tarihte Kimdir?Nasıl Öldü?

Atv ekranlarında Çarşamba akşamları yayınlanan Kuruluş Osman dizisi oyuncu kadrosuna önemli bir transfer yaptı. Daha önceden Star ekranlarında yayınlanan Söz isimli dizide “Ateş” karakterine hayat veren ve izleyiciler tarafından oldukça beğenilen yakışıklı oyuncu Eren Vurdem, artık Konuralp karakteri ile Atv ekranlarında Kuruluş Osman dizisinde izleyicilerin karşısına çıkacak. Yayınlandığı ilk günden itibaren izleyiciler tarafından oldukça beğenilen Kuruluş Osman dizisinin, karakterleride izleyiciler tarafından merak edilmeye başlandı. Özellikle Bamsı, Samsa gibi karakterlerin gerçek tarihte yaşayıp yaşamadıkları ve yaşadılarsa eğer kim oldukları izleyicilerin merak konusu oldu.

Kuruluş Osman Konuralp Gerçek Tarihte Kimdir?Nasıl Öldü?

20 Kasım 2019 Çarşamba günü ilk defa ekranlara gelen Kuruluş Osman dizisi, etkileyici, heyecanlı ve duygusal sahneleri ile göz doldurdu. İzleyenlere hem keyifli hem de duygusal anlar yaşatan ilk bölümde, özellikle Aybars’ın şehit olduğu sahnede izleyiciler göz yaşlarına hakim olamadı. Dizinin çarpışma sahneleri de göz doldurdu. Dizi de Osman karakterini canlandıran Burak Özçivit, ilk bölümdeki performansı ile başrolü hak ettiğini herkese kanıtladı. Atv ekranlarında her Çarşamba yayınlanacak olan dizide, Osman Bey’in hayatı ve yaşadıkları konu alınacak.

Kuruluş Osman Konuralp Gerçek Tarihte Kimdir?Nasıl Öldü?

Diziye yeni katılan ve Konuralp karakterini canlandıracağı duyurulan Eren Vurdem, daha önceden rol aldığı Söz isimli dizimde askeriye içerisinde özel bir kuvvette yer alan “Ateş” karakterine hayat veriyordu. Dizide aldığı rolle ne kadar kaliteli bir oyuncu olduğunu kanıtlayan Eren Vurdem, yeni dizisinde Konuralp karakteri ile ne kadar sevilecek hep beraber göreceğiz. Dizide Eren Vurdem’in hayat vereceği Konuralp karakteri gerçek hayatta yaşamış mıdır dersiniz? Yaşadıysa eğer kimdir Konuralp? Nasıl Ölmüştür?

Kuruluş Osman Konuralp Gerçek Tarihte Kimdir?Nasıl Öldü?

Osman Gazi ve Orhan Gazi’nin yakın silah arkadaşı olan Konuralp Sakarya çevresinde fetihler yapmıştır. “Konarpa” onun ismi ile anılır.Yiğit ve cesur bir savaşçı olan Konuralp,

daha çok Orhan Bey ile seferlere gitmiştir. Osmanlı Devletinin kuruluş döneminin en önemli isimlerindendir.

Konuralp, 1328 yılında vefat etmiştir. Konuralp, Orhan Bey döneminde Bursa’nın fethinden sonra Düzce’de vefat etmiştir.