Kuruluş Osman Dizisi Tüm Oyuncuları ve Karakterleri

Atv ekranlarında 20 Kasım 2019 Çarşamba günü itibariyle yayınlanan Kuruluş Osman dizisi, izleyiciler tarafından ilgiyle takip ediliyor. Daha önceden TRT 1 ekranlarında Diriliş Ertuğrul ismiyle yayınlanan dizinin devamı niteliğinde olan Kuruluş Osman, Çarşamba günlerinin vazgeçilmez dizisi olmaya aday gibi görünüyor. Bozdağ Film’in yapımcılığını üstlendiği dizinin, genel yönetmenlik koltuğunda Metin Günay; yönetmenlik koltuğunda ise Ahmet Yılmaz ve Fethi Bayram isimleri bulunuyor. Çarşamba günleri ATV ekranlarında saat 20.00’da yayınlanacak olan Kuruluş Osman dizisinin senaryosu; Mehmet Bozdağ, Atilla Engin, Aslı Zeynep Peker Bozdağ ve Ozan Bodur isimlerine ait.

Atv ekranlarında her Çarşamba günü saat 20.00’da yayınlanacak olan dizide, Osman Bey’in hikayesi konu alınıyor. 400 çadırlık bir obadan, dünya imparatorluğuna gidişin hikayesi konu alınıyor.

Kuruluş Osman Dizisi Tüm Oyuncuları ve Karakterleri

Kuruluş Osman Genel Hikayesi

O, kömür karası gözleriyle, gaza ve hürriyet aşkını tutuşturacaktı. Adı Ertuğrul Gazi oğlu Osman’dı…Karanlığın içinde ona yol gösteren “aşk” oldu…Kan ve gözyaşıyla sulanan topraklarda, gök ekini gibi biçilen; yedi göğü, yedi yeri, dağları, denizleri aşacak bir milletin rüyasını “aşkla” gördü. Gücünü kılıcından değil, “aşktan” aldı…Zorbalığa adaletle; köleliğe hürriyetle direnen, tarihin gördüğü en büyük imparatorluğa adını “aşkla” verdi. 72 milleti kıran bozuk düzene karşı başkaldırı, mazlumların sessiz çığlığına umut, Kuruluş’un adı oldu.

Kuruluş Osman Dizisi Nerede Çekiliyor?

Atv ekranlarında yayınlanan Kuruluş Osman dizisinde, Osman Bey’in hayatı anlatılıyor. Osmanlı Devleti’nin kurulma maceralarını izleyeceğimiz dizide, sahnelerin anlatıldığı döneme ait olduğu hissini izleyicilere daha iyi hissettirebilmek için dizinin, İstanbul Beykoz’a bağlı Riva bölgesi ormanlarında çekilmesine karar verilmiştir.

Kuruluş Osman Dizisi Tüm Oyuncuları ve Karakterleri

Kuruluş Osman dizisinin başrolünde, Burak Özçivit bulunuyor. Burak Özçivit dizide Osman karakterine hayat veriyor. Dizinin usta oyunculardan oluşan kadrosu göz dolduruyor. Nurettin Sönmez, Ragıp Savaş, Saruhan Hünel, İsmail Hakkı Ürün, Ayşegül Günay Demir, Alma Terzic, Emre Basalak, Abdül Süsler, Eren Hacısalihoğlu, Buse Arslan Akdeniz, Aslıhan Karalar, Uğur Aslan, Açelya Özcan, Yiğit Uçan gibi isimler Kuruluş Osman dizisinin kadrosunu oluşturuyor.

Kuruluş Osman Dizisi Tüm Oyuncuları ve Karakterleri

Burak Özçivit (Osman)

Burak Özçivit, 24 Aralık 1984 istanbul doğumludur. Burçin isminde kız kardeşi vardır. Kazım İşmen Lisesi’nde mezun olduktan sonra üniversitede de güzel sanatlar fakültesinden mezun olmuştur. 2003 yılında Best Model Of Turkey yarışmasında “Gelecek Vadeden” olarak ünvan aldı. 2005 yılında Best Model Of Turkey’de birinci oldu. İlk oyunculuk deneyimini Eksi 18 (-18) isimli dizide Komiser Murat olarak yaşamıştır. Küçük Sırlar, Muhteşem Yüzyıl, Çalıkuşu, Kara Sevda ve daha birçok dizide rol almıştır. Aşk Sana Benzer, Kardeşim Benim ve daha birçok filmde oynamıştır. Fahriye Evcen ile evlidir ve 2019 yılında Karan ismini verdikleri bir çocukları doğmuştur.

Dizide Osman, Osmanlı Devleti’nin kurucusu olan Osman Bey’dir. Kayı Boyunu devlet yapacak olan kuvvetli bir beydir.

Nurettin Sönmez (Bamsı)

Bamsı

Nurettin Sönmez, 24 Temmuz 1978 istanbul doğumludur. İstanbul Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümü’nden mezundur. Ayrıca Diyalog İletişim Oyunculuk Okulu ve Yeditepe Üniversitesi Tiyatro bölümünden mezundur. İlk oyunculuk deneyimini 2011 yılında Mavi Kelebekler dizisinde Branko Brekoviç karakteri ile yaşamıştır. Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam, Diriliş Ertuğrul dizilerinde de rol almıştır.

Dizide Osman Bey’in babası Ertuğrul Gazi’nin yakın silah arkadaşlarındandır. Osman Bey’in akıl hocasıdır.

Ragıp Savaş ( Dündar)

Ragıp Savaş, 24 Ekim 1966 yılı İzmit doğumludur. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümü mezunudur. Yer aldığı ilk oyun, 1990 yılında Aziz Nesin’in yazdığı “Demokrasi Gemisi”dir. Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda ve özel tiyatrolarda birçok tiyatro oyunu ve müzikalde yer aldı. 2007 yılında İzmit Sanat Merkezi’nde genel sanat yönetmeni olarak görev yapmaya başladı. Sinema kariyerine ise 2004 yılında “Neredesin Firuze” adlı filmle adım attı.

Dizide Osman Bey’in amcası, Ertuğrul Gazi’nin kardeşini oynayacak. Zöhre’nin de kocası olacaktır.

Saruhan Hünel (Alişar)

Saruhan Hünel, 7 Ocak 1970 tarihinde İstanbul’da doğdu. Saruhan Hünel, Türk sanat müziği sanatçısı Aslı Hünel’in de abisidir. Meslek lisesi mezunu olan Hünel, Marmara Üniversitesi İşletme bölümü kazandı ancak devam etmedi. Kariyerine mankenlik yaparak başladı. Gündüzün Karanlığı, Yasak Sokaklar, Unutabilsem, Aynalı Tahir, Araf Zamanı gibi dizilerde rol aldı.

Dizide Kütahya Bey’i olarak bilinir. Kurnaz bir adamdır.

İsmail Hakkı Ürün (Samsa)

İsmail Hakkı Ürün, 21 Mart 1976 İstanbul doğumludur. Konya’da uzun yıllar Konya Bölge Güreşçisi olarak spor yapmıştır. Aslen Konyalı’dır. Bedel, Mihrali, Şeytan Ayrıntıda Gizlidir, İki Aile, Recep İvedik, Sakarya Fırat, Sümela’nın Şifresi Temel ve daha birçok projede yer almıştır. Oyunculuğun yanısıra “Fırat Kenarında Yüzen Kayıklar” filminin yapımcılığını gerçekleştirdi.

Dizide deneyimli ve korkusuz bir alpbaşıdır.

Ayşegül Günay Demir (Zöhre)

Ayşegül Günay Demir, 9 Kasım 1969 yılında Eskişehir’de doğmuştur. Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümü mezunudur. Evli ve ikiz iki erkek çocuğu olan Günay, uzun yıllar tiyatro oynanmıştır. Yer Gök Aşk, Asla Vazgeçmem, Lale Devri, Eşref Saati, Küçük Kadınlar ve daha birçok dizide rol almıştır. Sümela’nın Şifresi, Sümela’nın Şifresi 3, Oflu Hoca’nın Şifresi 2, Avatar, Osmanlı Cumhuriyeti, Moskova’nın Şifresi gibi sinema filmlerinde rol almıştır.

Dizide Osman Bey’in yengesidir. Dündar Bey’in karısıdır.

Alma Terziç (Sofia)

Alma Terziç, 11 Temmuz 1987 tarihinde Yugoslavya, Zenica’da doğmuştur. Boşnak’tır. 2008 yılında “Snow” (Kar) adlı film ile sinema hayatına başladı. 2011 yılında senaryosu Angelina Jolie’ye ait olan “In The Land of Blood and Honey” (Kan ve Aşk), sinema filminde rol aldı. Veda, Şeref Meselesi, Mavi Kelebekler gibi dizilerde oynadı.

Dizide güzelliği ile dikkat çeker ve tekfur eşidir.

Emre Basalak (Gündüz)

Emre Basalak, 28 Nisan 1979 yılında İstanbul’da doğdu. 2002 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ndan mezun oldu. 2003 yılında Eskişehir Şehir Tiyatroları bünyesine katıldı. 2005 yılında kendi yazdığı D-21 adlı oyunu ile Kültür Bakanlığı’ndan ödül aldı.

Dizide Osman Gazi’nin kardeşlerinden birisidir. Osman Bey’den büyüktür ancak devlet yönetimine çok karışmaz.

Abdül Süsler (Kalonoz)

Abdül Süsler, 1981 yılında İstanbulda doğmuştur. Beykoz Vakfı Tiyatrosu’nda tiyatroya başlamıştır. Haliç Üniversitesi Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. Aynı üniversitede tiyatro yüksek lisansı ve akademisyenlik de yapmıştır. Amerikan dizisi “İnsomnia” da canlandırdığı Zayed karakteri ile ününü artırdı. evli ve iki çocuk babasıdır.

Dizide Kalonoz karakteri başa bela bir Bizans askeri ve ajanıdır.

Eren Hacısalihoğlu (Batur)

Eren Hacısalihoğlu, 1979 yılında Trrabzon’da doğmuştur. Ankara Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünü kazanmıştır ancak oyuncu olmak isteyen Eren Hacısalihoğlu, tekrar sınava girerek Haliç Üniversitesi Konservatuvar bölümüne girmiştir. Kariyerine Mavi Kelebekler dizisi ile başlamıştır. Aşk Yalanı Sever, Asla Vazgeçmem, Kalbim Ege’de Kaldı, Kadim Dostum, Benim İçin Üzülme, Ve İnsan Aldandı, Mavi Kelebekler gibi projelerde yer aldı.

Buse Arslan Akdeniz (Aygül)

Buse Arslan Akdeniz, 29 Aralık 1992 yılında İstanbul’da doğmuştur. Evlidir. Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümünden mezundur. Kadir Has Üniversitesinde Film ve Drama Oyunculuk Bölümünde yüksek lisans yaptı. Oyunculuk kariyerine 2011 yılında Akasya Durağı dizisi ile başlamıştır. Kocamın Ailesi, Aşk Yalanı Sever, Yalan Dünya gibi dizilerde rol almıştır.

Dizide Aygül, Osman Bey’e aşıktır ve evlenecekleri günü dört gözle beklemektedir.Osman Bey onunla evlenmeyecektir.

Aslıhan Karalar (Burçin)

Aslıhan Karalar, 27  Nisan 1999 yılında Ankara’da doğmuştur. Bilkent Uluslararası Laboratuvar Lisesi’nden mezun oldu. Londra’da Sosyal Bilimler ve İşletme bölümünde okumaya başlamıştır. Türkiye’de modellik ve oyunculuk yapmaktadır. 2017 yılında Fransa’da “Best Model Of World” yarışmasında birincilik elde etmiştir. Oyunculuk kariyerine 2018 yılında Şahin Tepesi dizisi ile başlamıştır.

Dizide Aybars’ın sevdiği hatundur.

Uğur Aslan (Nizameddin)

Uğur Aslan, 9 Şubat 1972 yılında Hatay’da doğmuştur. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü Oyunculuk Anasanat Salı mezunudur. Yer Gök Aşk dizisi ile ünlenmiştir. Kayıp, Karadayı, Kara Sevda, Siyah Beyaz Aşk dizilerinde rol aldı.

Dizide Alişar’ın en güvendiği adamdır.

Açelya Özcan (Ayşe Hatun)

Açelya Özcan, 28 Haziran 1986 İstanbul doğumludur. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde eğitim aldı. Akademi 35 Buçuk’ta tiyatro eğitimini tamamladı. Rock grubu vokalistliği de yapmaktadır. 2014 yılında Kiraz Mevsimi dizisi ile ün kazandı.

Dizide obanın kadınlarındandır.

Yiğit Uçan (Boran)

Yiğit Uçan, 12 Ağustos 1976 İstanbul doğumludur. Söz, Mehmetçik Kutlu Zafer, Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizilerinde rol aldı.

Dizide Osman Bey’in korkusuz alplerindendir.