Konya Valisinin Uyardığı Kişi Öğretmen Çıkmadı

Konya Valisinin Uyardığı Kişi Öğretmen Çıkmadı

Geçtiğimiz gün 24 Kasım Öğretmenler Günü programında, Konya Valisi bir öğretmeni bacak bacak üstüne attığı için uyardı haberleri yayılmıştı. Programda Konya Valisi karşısında bacak bacsk üstüne atan kişiye Sen Öğretmen misin Birader? diyerek seslenmişti. Karşıdan nasıl bir cevap geldi bilmiyoruz ama Vali tekrar, o zaman düzgün otursa görelim ya Allah Allah diyerek cevap verdi.

Konya Valisinin Uyardığı Kişi Öğretmen Çıkmadı

Konya Valisi sözlerine şu şekilde devam etti;

Yani böyle güzel duygular ile geliyoruz, güzel hareketlerle karşılaşmak isteriz, ayağını karşısında dikip değil. Allahım yarabbim ya. Bu kadar Eğitim ordusunu geliyorsun burda, beni değil yani arkadaşlarını rencide ediyorsun .Biz hala ilkokul öğretmenimizin bize söylediği düstur ilke hareket ediyoruz. Yalan mı arkadaşlar, yalansa söyleyin allah aşkına dedi ve diğer Öğretmenler valiyi alkışlayarak destek oldu. Ama olay hiçte sanıldığı gibi değilmiş.

 

Konya Valisinin Uyardığı Kişi Öğretmen Çıkmadı

Konya Valisinin bacak bacak üstüne attığı için eleştirdiği şahıs öğretmen değil, stajyer bir gazeteci olduğu ortaya çıktı.

KONYA VALİSİ YAŞANANLAR ÜZERİNE AÇIKLAMA YAPTI:

Bugün Öğretmenler Günü münasebetiyle düzenlenen ve çok güzel geçen program esnasında maalesef üzücü bir gelişme yaşanmıştır. Programdaki konuşmam sırasındaki protokolde oturan bir kişinin oturma biçiminin asgari nezaket ölçülerinin çok ötesinde olması üzerine, kendisine öğretmen olup olmadığını sordum. Şahsın, başıyla olumlu işaret yapmasından sonra bir uyarım oldu. Ülkemize, bizlere ve tüm insanlığa emeği olan bütün öğretmenlerimizin bu kadar önemli bir günde yerel muhabir olduğunu öğrendigimiz bir kişiden dolayı böyle bir durumla karşılaşmaları beni de derinden üzdü. Çok büyük bir heyecan ve mutlulukla geldiğimiz törende öğretmen olmasa dahi bu tip bir oturuş şekli orada bulunan herkese karşı da uygun görülemezdi. Program yaklaşık iki bin öğretmenimizin bulunduğu ortamda çok coşkulu, mutlu ve heyecanlı şekilde devam etmiştir. Herşeye rağmen Konya’nın Ögretmenler Gününde böyle bir konuyla gündeme gelmesinden dolayı üzüntülerimi tekraren kamuoyuna bildirir saygılar sunarım.

Cüneyit Orhan TOPRAK
Konya Valisi