İMDB’si En Yüksek 5 Türk Dizisi Ne? Bugüne Kadar En Yüksek Puan Alan Türk Dizisi Hangisi? Türk Televizyon Tarihinin En iyi 5 dizisi

İMDB’si En Yüksek 5 Türk Dizisi Ne? Bugüne Kadar En Yüksek Puan Alan Türk Dizisi Hangisi? En Sevilen Türk Dizileri

Türk televizyon tarihinde bugüne kadar birçok çeşitte Türk dizileri gördük. Dramdan tutun polisiyeye, komediden tutun aksiyona kadar her türlü Türk dizisi televizyonlarımızda yayına girdi ve kendini seyrettirdi. Son zamanlarda televizyonlarımızda hep aynı tür, dram türünde ya da yaz dizisi, görsek de eski zamanlarda dizilerin hepsi böyle değildi. Seyirciyi resmen ekranlara bağlayan ve kendini çok sevdiren tarzda komedi, aksiyon, polisiye türleri ön plandaydı.

Bugün sizler için en sevilen, Türk televizyon tarihinin en iyi, İMDB’si en yüksek 5 Türk dizisini derledik. Bu dizileri izlediyseniz çok şanslısınız! Eğer izlemediyseniz hiç beklemeyin, hemen başlayın. Bugüne kadar böyle güzel Türk dizilerinin çekildiğini gördüğünüzde mutlu olacağınıza ve ekrana bağlanacağınıza eminiz! O zaman listeye başlayalım.

5 – KARDEŞ PAYI(8.8)

İMDB'si En Yüksek 5 Türk Dizisi Ne Bugüne Kadar En Yüksek Puan Alan Türk Dizisi Hangisi En Sevilen Türk Dizileri4

Kardeş Payı en sevilen diziler arasında 5. sırada yer alıyor. Komedi türünde olan Kardeş Payı dizisinin konusu; Metin, Ali ve Feyza Özdemir kardeşler arasında geçiyor. Dünyayı kurtaracak ve çok fayda sağlayacak bir borla çalışan motor icat etmeye çalışan kardeşlerin olaylarını ele alır. İlerideki bölümlerde başlarına gelen ailevi olaydan sonra dizinin akışı değişir ve işler sarpa sarmaya başlar. Bu diziyi izlediğinize hiç pişman olmayacaksınız!

4 – BEHZAT Ç.: BİR ANKARA POLİSİYESİ(8.8)

İMDB'si En Yüksek 5 Türk Dizisi Ne Bugüne Kadar En Yüksek Puan Alan Türk Dizisi Hangisi En Sevilen Türk Dizileri3

Polisiye türünün en iyi, Türk halkı için en içten ve samimi örneklerinden biri olan Behzat Ç.: Bir Ankara Polisiyesi, İMDB listesinde 4. sırada yer alıyor. Konusu 1985 yılında Polis Akademisinden mezun olan bir polisin cinayet büroda görev yapmasını işler. Çalıştığı süre boyunca aldığı kıdem tenzilleri sebebiyle başkomiser olarak kalmıştır. Ekip arkadaşları, Akbaba, Emre, Harun, Hayalet, Eda vs. ile beraber Ankara’da yaşanan cinayetleri çözmeye çalışan Behzat Ç. Türk Halkını yansıtması ile en beğenilen diziler arasında 4. sıradadır.

3- 7  NUMARA (8.9)

İMDB'si En Yüksek 5 Türk Dizisi Ne Bugüne Kadar En Yüksek Puan Alan Türk Dizisi Hangisi En Sevilen Türk Dizileri2

Eski zamanlarda çok izlenen ve çok sevilen, şimdi bile bazı kanallarda denk geldiğimiz ve asla eskimeyecek olan bir komedi dizi 7  Numara listemizde 3. sırada. Samimiyeti ve komedisi ile kendini çok sevdiren 7 Numara Dizisini ne tanımayanı ne de sevmeyeni kolay kolay bulabileceğinizi sanmıyoruz. Yaşanılan bazı karışıklıklar sonucu aynı çatı altında kalmak zorunda kalan 4 şehirli kız ile 3 köylü erkek arasında geçen dizide, farklı hayat tarzlarında birbirinden çok uzak insanların nasıl geçindiklerini, nasıl uzlaştıklarını bizlere duygusal komedi yolu ile sunuyor. Eminiz ki 7 Numara’nın yeri herkeste ayrıdır.

2 – MASUM (9.2)

İMDB'si En Yüksek 5 Türk Dizisi Ne Bugüne Kadar En Yüksek Puan Alan Türk Dizisi Hangisi En Sevilen Türk Dizileri1

Masum dizisi ilk bakışta polisiye gibi görünüyor olabilir ancak sıradan bir polisiye dizisi değildir. Aynı zamanda dram ve gizem türünde de yer alan bu dizi, emekli bir komiser ile onun aile dramını konu alır. Emekli komiser Cevdet ile eşi Nermin sakin bir hayat yaşamak istedikleri için uzaklarda, küçük bir çiftlik evinde konaklamaktadırlar. Ancak işler sonrasında hiç beklendiği gibi gitmez.

1 – LEYLA İLE MECNUN (9.2)

İMDB'si En Yüksek 5 Türk Dizisi Ne Bugüne Kadar En Yüksek Puan Alan Türk Dizisi Hangisi En Sevilen Türk Dizileri

Hakkında paragraflarca yazı yazsak da yetmeyeceğini bildiğimiz Leyla İle Mecnun dizisi hakkında şansımızı yine de deneyelim. Aynı gün hastanede doğup, yatak sayısının azlığı sebebiyle yan yana yatırılmak zorunda kalan iki bebeği, aileleri “Doğar doğmaz birbirini buldular” diyerek beşik kertmesi yaparlar. İsimleri ise Leyla ve Mecnun olur. Aradan 25 yıl geçtikten sonra Leyla ile tekrar karşılaştıktan sonra aşık olan Mecnun, babası ile Leyla’yı istemeye giderler. Daha sonra gelişen olaylar ile rüyasında ak sakallı dede ile karşılaşan Mecnun’un maceralarını anlatan bu dizide absürt komedi yer almaktadır. Her ne kadar komedi desek de barındırdığı çok ince mesajlar, bölümlerin ve hikayenin işlenişi ve varılan sonuçlar bakımından Leyla ile Mecnun adeta bir efsanedir. Türk Halkının bu diziyi çok sevdiğinden hiç bir şüphemiz yok.

 

İMDB’nin en çok puan alan 5 dizisini sizin için derledik. İyi seyirler!