İkimizin yerine 491. Bölüm özeti 11 Ocak Akira okul açıyor

İkimizin yerine 491. Bölüm özeti 11 Ocak Akira okul açıyor

Bu bölümde Akira Jagdiş ile görüşmeye gider iyice milletvekili olma hevesi artmıştır. Anandi evdedir ancak karşılaşmazlar. Jagdiş Akira ya okul açma teklifi yapar Akira hiç istemesede istiyormuş gibi memnun olmuş rolü yapar. Diğer taraftan puşkarın ailesinin mallarını zorla paylaşmak isteyenler evlerini basıp puşkarı arar ancak bulamazlar öldürmek isterler onu göz dağı vermek için tehdit edip giderler. Anandi kishore ile okul açma konusunu konuşurken Jagdiş arar ve Akira okul yaptıracak diye konuşur ve görevli olarak Kishore yi oraya yollarlar. Kishore oraya gittiğinde kundan babası için yazdığı konuşma metnini okumaktadır ve Akira onu dinliyordur.

İkimizin yerine 491. Bölüm özeti 11 Ocak Akira okul açıyor

Nimboli ile Disa köşede gülüyor oda kıkır kıkır güler. Akira sinirlensede belli edemez ve sırf çıkarı için susar. Ve halkla konuşma yapmamak için toplanırlar. Halka okul yaptıracağını söyler ve arazi bağışı ister ve bir hayırsever verir. Oy toplamak için ilk kim kayıt olmak ister der ve nimboli hevesle atılır. Akira çok sinirli ama susar. Mecbur kabul eder. Evi basmalarını öğrenen kuşakların babası akrabalarını polise şikayet eder. Nimboli okula gitmek için hazırlanırken Akira ve karısı hiç istemez.

İkimizin yerine 491. Bölüm özeti 11 Ocak Akira okul açıyor

Gitmesin diye iş verip dururlar. Nimboli yapamayacağını söyleyince kızarlar. Manu ve poja birlikte eve gelir ganga onların yan yana olmasına dayanamaz. Manu ailesine başka yerde okumak için izin ister Jagdiş kabul eder ve Manu eşininde kendisi ile geleceğini söyler ganga dayanamaz ve sinirlenir. Harki nimboli her işi bitirsede sürekli iş verir. Disa işleri kendisinin yapacağını ve onun okula gitmesini ister ve nimboli artık okula gidebilir. Nimboli nin okula gitmesini sinsi gelin çok sinir olur ve akşam nimboli eve geldiğinde onu terasta görür ve kötülük yapmayı düşünür ve bu bölümde burada biter.