İkimizin yerine 456. Bölüm özeti 7 Aralık küçük yaştaki gelinler

İkimizin yerine 456. Bölüm özeti 7 Aralık küçük yaştaki gelinler

Günlük dizi olan ikimizin yerinede bu bölümde ilk başta Mohan adında bir çocuk karşımıza çıkıyor. Ailelerin çocuklarını bir yarış makinası gibi sürekli yatıştırmaya çalışmasının ne kadar yanlış olduğunun bir kez daha kanıtı gibi. Mohan babasının kendisinden çok daha şey istemesinden dolayı kendini çok sorumlu hisseder. Sınav başlamıştır bu sınava Dadisa’da girmektedir. Mohan bir çok soruya cevap vermez. Sınav bittiğini söylediklerinde en son Mohan veriri kağıdını. Çıkarken öğretmen Mohan’dan pervaneyi kapatıp çıkmasını ister bu sırada Mohan farklı düşüncelere kapılır. Dadisa Mohan’a verdigi bir şeyi almak için geri gelir ve Mohan’i kendini pervaneye aşmış şekilde görürüz ve çığlık atar.

İkimizin yerine 456. Bölüm özeti 7 Aralık küçük yaştaki gelinler

Mohan hemen hastaneye kaldırıldı. Mohan’in babası hemen hastaneye kosar. Jagdiş babasına çocuklara böyle davranmanin yanlış olduğunu söyler ve bundan ders çıkarılması gerektiğini söyler. Babası çok pişman olur ve oğlu kendine gelince ondan özür diler. Mohan daha iyi ders çalışıp mühendis olacağını söyler babasına ve sarılıp ağlarlar. Dadu çocuklarla ilgilenirken kapı çalar ona bakmak için giderken Nandi’ni koltuktan düşeceğini gören Dadu kopup tutmak ister ayağını sakatlar. Seslere Anandi ve İravati gelir hemen Dadu’yla ilgilenir ve Nandi’ye bakarlar. Karneler dağılıyordur. Dadisa karneyi Jagdiş ile almaya gidiyor. Dadisa üzülerek Jagdiş e ikinci olduğunu söylüyor ve gülüyorlar.

İkimizin yerine 456. Bölüm özeti 7 Aralık küçük yaştaki gelinler

Anandi kızı koltuktan düştüğü için hastaneye giderler ve gelirken Dadisa’nin okulu bitirdiği haberini alınca sevinir. Bu sırada arabanın önüne bir kadın atlar. Anandi arabadan iner ve kadının durumuna bakar ve konuşmaya başlar kadın kızının küçük yaşta zorla evlendirmeye çalıştıklarını söyler. Anandi bu konularda çok hassastır. Hemen düğün yerine girerler. Anandi hemen İravati’yi arayıp haber verir. Ve vakit olmadığı için kizi ile birlikte gittiğini söyler. Kadının adi Sarita’ dir. Anandi evlilik gerçekleşmeden yetişirler. Küçük kız poja annesi Sarita’yi görünce koşar bir tane adama hemen küçük kızı tutar.

İkimizin yerine 456. Bölüm özeti 7 Aralık küçük yaştaki gelinler

Anandi bu olayın doğru olmadığını söyler ve polis gelir. Adamlar polislerle taşımaya girdiği sırada nikah gerçekleşir. Polisler bir adamı vurur ortalık karışır. Bu sırada vurulan adama Nandi’ye bakıyordur. Olaylardan dolayı Anandi’de kaçıyor. Akira adındaki adama Anandi’ye vurur ve kucağındaki kızı ileri düşer. Akira hemen Nandi’yi kucağına alıp araba atlayıp kaçar. Herkes Nandi’nin kaçırıldığını öğrenir. Ve onu aramaya başlar. Akira Nandi’yi oğluna iyi bir eş olacağını söyler.