Hercai Dizisi Midyat Nasıl Bir Yer? Reyyan ve Miran’ın Atladıkları Köprü Nerede?

Cuma günlerinin ilgiyle takip edilen dizisi Hercai Atv ekranlarında izleyiciyle buluşmaya devam ediyor. Reyyan ve Miran’nın aşklarını izlediğimiz dizinin her bölümü oldukça heyecanlı geçiyor. Dizinin çekildiği yer olan Midyat ise izleyiciler tarafından oldukça merak ediliyor.

Tarihi evleri, doğal güzellikleri ile izleyicilerin oldukça ilgisini çeken Midyat, Mardin ili sınırları içerisinde bulunuyor. Çekimleri Midyat’ta yapılan diziye yöre halkı da oldukça ilgi gösteriyor. Reyyan ve Miran’nın aşklarını, daha önce de birçok dizinin çekildiği tarihi şehir, Midyat’ta izlemek daha da güzel.

 

Hercai Dizisi Midyat Nasıl Bir Yer? Reyyan ve Miran’ın Atladıkları Köprü Nerede?

Cuma günlerinin sevilen dizisi Hercai’de Akın Akınözü ve Ebru Şahin isimleri başrolde bulunuyor. Akın Akınözü Miran karakterine, Ebru Şahin ise Reyyan karakterine hayat veriyor. Sadece Türkiye’de değil yurt dışında da birçok ülkede Reyyan ve Miran’ın aşkları ilgiyle takip ediliyor. Dizinin geçmiş bölümlerinde Reyyan ve Miran bir köprüden atlamışlardı ve köprünün nerede olduğu oldukça merak konusu olmuştu. Reyyan ve Miran’nın atladıkları köprü Diyarbakır ili Silvan ilçesi sınırlarında bulunan Malabadi köprüsüdür. Malabadi Köprüsü 13. yüzyılda Artuklular tarafından yapılmıştır.

Hercai Dizisi Midyat Nasıl Bir Yer? Reyyan ve Miran’ın Atladıkları Köprü Nerede?

Hercai dizinin çekimlerinin yapıldığı Midyat ilçesi Mardin ili sınırları içerisinde yer almaktadır. Midyat, Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden birisidir ve tarihi taş konakları, camileri, kiliseleri ile oldukça ilgi çekmektedir. İlçede farklı dillerden ve mezheplerden birçok insan bulunmaktadır. Türkler’in, Kürtler’in, Süryaniler’in, Ezidiler’in, Araplar’ın bir arada kardeşçe yaşadığı bir yerdir Midyat. Ulaşımı oldukça kolay olan bir şehirdir ve Mardin’e bir buçuk saat uzaklıkta olan Midyat’a sık sık Mardin’den otobüsler kalkmaktadır.