Hekimoğlu Dizisinin Doktor Orhan’ı Gerçekte Kimdir?

Salı günleri Kanal D ekranlarında yayınlanan Hekimoğlu dizisi, daha önce Amerika’da yayınlanan 8 sezon 177 bölümlük House M.D. dizisinin Türkiye uyarlaması olarak ekranlara geliyor. Karga Seven Pictures’in yapımcılığında ekranlara gelen Hekimoğlu dizisinin yönetmenlik koltuğunda ise Hülya Gezer ismi bulunuyor. Hekimoğlu dizisinin senaryosunu ise Banu Kiremitçi Bozkurt kaleme aldı. Dizinin oyuncu kadrosunda birçok önemli isim yer alıyor ve oldukça ilgi çekici de bir konusu var. Dizinin karakterleri de en az konusu kadar ilgi çekici ve dizinin en önemli ve ilgi çeken karakterlerinden birisi de Doktor Orhan Yavuz karakteri.

Hekimoğlu Dizisinin Doktor Orhan’ı Gerçekte Kimdir?

Başrollerinde Timuçin Esen, Ebru Özkan, Okan Yalabık, Kaan Yıldırım, Damla Colbay ve Aytaç Şaşmaz gibi isimlerin yer aldığı Hekimoğlu dizisi salı günleri Kanal D ekranlarında yayınlanıyor. Dizinin çekimleri konusu itibari ile daha çok hastahanede yapılıyor. Dizinin ilginç ancak bir o kadar da zeki doktoru Ateş Hekimoğlu’nun yakın arkadaşı olan Doktor Orhan ise dizinin en önemli karakterlerinden.

Hekimoğlu Dizisinin Doktor Orhan’ı Gerçekte Kimdir?

Hekimoğlu Dizisi Doktor Orhan Yavuz

Hekimoğlu dizisinde Doktor Orhan Yavuz, 40’lı yaşlarda bir onkoloji uzmanıdır. Ateş Hekimoğlu’nun lise ve üniversite yıllarından arkadaşıdır. Ateş Hekimoğlu ile zıt karakterde gibi görünseler de o her zaman Ateş’in iç sesidir. Doktor Orhan hastalarına sağduyuyla yaklaşır. Ateş Hekimoğlu’nu çıkarsız seven tek arkadaşıdır ve ona büyük saygı duyar. Dizide Doktor Orhan karakterine Okan Yalabık hayat vermektedir.

Hekimoğlu Dizisinin Doktor Orhan’ı Gerçekte Kimdir?

Okan Yalabık ( Doktor Orhan Yavuz)

Okan Yalabık, 13 Aralık 1978 İstanbul doğumludur. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünden mezun olmuştur. 1999 yılında ‘Yılan Hikayesi’ isimli dizi ile ilk oyunculuk deneyimini yaşamıştır. Aşkım Aşkım, Zeybek Ateşi, Serseri, Arka Sokaklar, Çapkın, Hatırla Sevgili, Güz Sancısı, Bu Kalp Seni Unutur Mu, Muhteşem Yüzyıl, Hakan Muhafız gibi dizilerde rol aldı. Sen Ne Dilersen, İlk Aşk ve Av Mevsimi gibi sinema filmlerinde rol aldı.