Hekimoğlu Dizisi Doktor Zeynep Kimdir Nerelidir Dizideki Rolü

Kanal D ekranlarında Salı günleri yayınlanan Hekimoğlu dizisi, daha önce Amerika’da House M.D. ismiyle  8 sezon ve 177 bölüm olarak yayınlanan dizinin Türkiye uyarlaması olarak ekranlara geliyor. Dizinin yönetmenlik koltuğunda Hülya Gezer ismi bulunuyor. Farklı konusuyla da oldukça dikkat çekici ve iddialı bir dizi olan Hekimoğlu’nun senaryosunu ise Banu Kiremitçi Bozkurt kaleme aldı.

Başrollerinde Timuçin Esen, Okan Yalabık, Ebru Özkan, Kaan Yıldırım, Damla Colbay ve Aytaç Şaşmaz gibi isimlerin yer aldığı dizinin en önemli karakterlerinden birisi de Doktor Zeynep karakteri. 17 Aralık Salı günü ilk bölümü yayınlanan Hekimoğlu dizisinde, Doktor Zeynep karakterinin gerçekte kim olduğu ise oldukça merak edilmeye başlandı.

Hekimoğlu Dizisi Doktor Zeynep Kimdir Nerelidir Dizideki Rolü

Kanal D’nin iddialı dizisi Hekimoğlu Salı günleri izleyiciyle buluşuyor. Bir hastane dizisi olarak ekranlara gelen Hekimoğlu dizisinin karakterleri de oldukça dikkat çekici. Dizi yayın hayatına başladığı 17 Aralık Salı gününden itibaren karakterleri de oldukça araştırılıyor. Dizinin en dikkat çeken karakterlerinden birisi de Doktor Zeynep karakteri. Hekimoğlu dizisinde Doktor Zeynep karakterini Damla Colbay hayat veriyor.

Hekimoğlu Dizisi Doktor Zeynep Kimdir Nerelidir Dizideki Rolü

Hekimoğlu Dizisi Doktor Zeynep Can

Ateş Hekimoğlu’nun ekibindeki tek kadın doktordur ve bağışıklık sistemi uzmanıdır. Güzel ve oldukça dikkat çekici bir doktordur. Hastalarına şefkatle yaklaşır ve onlarla gereğinden fazla ilgilenen doktor Zeynep’in en büyük merakı da insanlardır. Ateş Hekimoğlu ile tam zıt karakterde olmasına rağmen zamanla ona benzemeye başlar.

Damla Colbay (Doktor Zeynep Can)

Damla Colbay, 1993 yılında İzmir’de doğmuştur. İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi oyunculuk bölümü mezunudur. Kara Para Aşk dizisi ile ilk oyunculuk deneyimini yaşamıştır. 2015 yılında Hayat Mucizelere Gebe dizisinde başrol oynamıştır. 2016 yılında İçerde dizisinde Eylül karakterine hayat vermiştir.