Güvercin Dizisi Oyuncuları ve Karakterleri Tam Liste

Güvercin, Star tv ekranlarında 24 Kasım Pazar günü saat 20:00 itibariyle yayın hayatına başladı. Yapımcılığını Pastel Film’in üstlendiği dizinin yönetmenlik koltuğunda ise Altan Dönmez oturuyor.  Dizide intikamdan doğan aşk hikayesi Zülfü ve Kenan’ın aşkları konu alınıyor.

Dizinin Genel Hikayesi

Bedir Kavvi, yakın arkadaşı olan Ahmet Cibranoğlu’nun cinayeti sebebiyle suçlanarak girdiği cezaevinden on beş yıl sonra çıkar. Bedir Kavvi’nin amacı, kızı Zülüf, oğlu Müslüm ve karısıyla beraber hayatlarına kaldıkları yerden devam etmektir.  Bedir’in hapisten çıkmasıyla beraber, Cibranoğulları’nın konağına haber ateş gibi düşer. Cibranlar’ın küçük oğlu Ökkeş, Bedir’e karşı intikam yeminleri eder ancak babaları öldükten sonra ailenin reisi olarak işleri eline alan Kenan, onu durdurmaya çalışır. Birbirine düşman bu iki aileyi bir sürpriz beklemektedir.   Kavviler’in oğlu Müslüm ile Cibranoğulları’nın kızı Nefise liseden beri birbirlerine aşıktır. Ailelerinin evlenmelerine izin vermeyeceklerini düşünen Müslüm ve Nefise gizlice kaçınca, iki aile tekrar karşı karşıya gelir. Oğlunun yaptıklarından haberi olmayan Bedir, olanları öğrenince ne yapacağını şaşırır. Ökkeş, belinde tabancası ve yanına aldığı adamlarla Müslüm’ün peşine düşünce olaylar içinden çıkılmaz bir hal alır. Bir tarafta Kenan diğer tarafta Bedir, olayın kan davasına dönüşmemesi için elinden geleni yapmaya çalışır.

Güvercin Oyuncuları ve Karakterleri Tam Liste

Güvercin dizisinin başrollerinde Almila Ada ve Mehmet Ali Nuroğlu yer alıyor. Dizinin Kenan karakterine Mehmet Ali Nuroğlu, Zülüf karakterine ise Almila Ada hayat verecek. Menderes Samancılar, Nursel Köse, Devrim Saltoğlu, Osman Albayrak, Genco Özak, Toprak Sağlam, Eslem Akar, Berke Üsdiken, Gülen Karaman, Dilan Telkök, Gözde Fidan gibi isimler dizinin kadrosunda yer alıyor.

Güvercin Dizisi Nerede Çekiliyor?

Dizinin bir kısmı Urfa’da çekilmesine rağmen önemli çoğunluğu Gaziantep’in Nizip ilçesine bağlı Belkıs köyünde çekilecek.

Güvercin Oyuncuları ve Karakterleri Tam Liste

Mehmet Ali Nuroğlu (Kenan)

Mehmet Ali Nuroğlu, 7 Eylül 1979 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Babası subay olduğu için Patnos, Kıbrıs, İstanbul, Tekirdağ, Ankara gibi illerde yaşamıştır.

Ortadoğu Teknik Üniversitesi felsefe bölümünü yarıda bırakıp, Hacettepe Üniversitesi tiyatro bölüme girdi. Devlet tiyatrolarında görev aldı. Güvercin dizisinden önce, Sen Anlat Karadeniz dizisinde rol aldı.

Almila Ada (Zülüf)

Almila Ada, 4 Ağustos 1994 yılında İstanbul’da doğmuştur. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı bale bölümünde eğitim almıştır.  Londra’da yüksek lisans yapan Almila, yurt dışında modellik yapmıştır. Almila, Londra’da,  metro durağında bir cast direktörü tarafından keşfedilmiştir. Kaderimin Yazıldığı Gün dizisi ile oyunculuk macerasına başlamıştır. Kırgın Çiçekler dizisinde Lalin, Adı Efsane dizisinde Melis karakteri ile ekranların sevilen yüzü olmuştur.

Menderes Samancılar (Bedir)

Menderes Samancılar, 1 Mayıs 1954 yılında Adana’da doğmuştur. 1974 yılında bir gazetenin açtığı fotoroman kralı yarışmasında birinci oldu.

1975 yılında İnce Memed Vuruldu filmi ile sinemaya ilk adımını attı. 1998 yılına kadar yaklaşık 80 filmde rol aldı.

1999 yılı genel seçimlerinde, Özgürlük ve Dayanışma Partisi’nden Adana milletvekili adayı oldu. Sonbaharın Sarısını Vurdular Gece ve Yanmış Orman Kokusu isimli şiir kitaplarını yayımladı.

Nursel Köse (Kevsa)

Nursel Köse, 29 Mart 1961 yılında Malatya’da doğmuştur. Köln Üniversitesi Mimarlık Bölümünden mezun olmuştur. 2004 yılında SOKO Köln isimli dizi ile televizyon ekranlarıyla tanıştı. Kış Masalı, Kötü Yol, Paramparça gibi yerli dizilerle yoluna devam etti. 2007 yılında yayınlanan “Yaşamın Kıyısında” filmi ile tüm dünyada tanındı. Güvercin dizisinden önce Avlu isimli dizide yer aldı.

Devrim Saltoğlu (Celil)

Devrim Saltoğlu, 30 Haziran 1973 tarihinde Trabzon’da doğmuştur. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümü ve Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Oyunculuğu mezunudur. 2008-2009 sezonunda Salt Tiyatro’yu kurmuştur. Aşkyuvarlar isimli roman çalışması bulunmaktadır.

Osman Albayrak (Kasım)

Osman Albayrak, 18 Ekim 1977 tarihinde İzmit’te doğmuştur. Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi oyunculuk bölümü mezunudur. Diriliş Ertuğrul, Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Arka Sokaklar gibi dizilerde rol almıştır. Aşk ve Ceza dizisinde ise yönetmenlik yapmıştır.

Genco Özak ( Ökkeş)

Genco Özak, 22 Kasım 1992 yılında İstanbul’da doğmuştur. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunudur. İlk oyunculuk deneyimini 2014 senesinde Kocamın Ailesi dizisinde yaşamıştır. Vatanım Sensin dizisinde de rol almıştır. Güvercin dizisinden önce ise Söz dizisinde Kopuk karakterini oynamıştır.

Toprak Sağlam (Emel)

Toprak Sağlam, 9 Ekim 1985 yılında İstanbul’da doğmuştur. Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümünden birincilikle mezun olmuştur. İlk dizisi, İlk Göz Ağrısı dizisidir.

Eslem Akar (Nefise)

Eslem Akar, 23 Mart 1998 yılında İstanbul’da doğmuştur. Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencisidir. Trt’de yayınlanan Sen de Gitme dizisi ile oyunculuk serüvenine başlamıştır.

Berke Üsdiken (Müslüm)

Berke Üsdiken, 1996 yılında İstanbul’da doğmuştur. Uzun yıllar boyunca Tiyatro eğitimi almıştır.

Gülen Karaman (Zeliha)

Gülen Karaman, 16 Ağustos 1962 İstanbul doğumludur. Aşk-ı Memnu ve Muhteşem Yüzyıl dizilerinde Nebahat Çehre’yi seslendirmiştir. Kavak Yelleri dizisinde de rol aldı.

Dilan Telkök (Betül)

Dilan Telkök, 16 Eylül 1995 yılında Sakarya’da doğdu. Belçika vatandaşlığı bulunmaktadır. Sakarya Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı mezunudur. Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisi ile oyunculuk hayatına başlamıştır.

Gözde Fidan (Nimet)

Gözde Fidan, 1 Haziran 1991 İzmir doğumludur. 2o10 yılında Best Model Of Turkey yarışmasında dördüncü olmuştur. Yalan Dünya dizisinde, Gözde karakterini oynamıştır.