Gönül Dağını Herkese Sevdiren 8 Neden

GÖNÜL DAĞINI HERKESE SEVDİREN 8 NEDEN

Gönül Dağı dizisi çıktığından beri hepimizin içini ısıtan bir yapım olmuştur. Geçirdiğimiz zor günlerde ekranlarda bir sürü dram dizisi bulurken Gönül Dağı gibi komediye yatkın bir dizi bulabilmek mümkün değil. Gönül Dağını bize bu kadar sevdiren sebepler nedir? Gönül Dağı dizisinin konusu nedir? Gönül Dağı hangi günler yayında? Gönül Dağı hangi saat aralıklarında yayında? İşte cevaplar…

GÖNÜL DAĞI KONUSU

Gönül Dağı konusu, Anadoluda yaşayan 3 kuzenin hikayesini konu alır. Bu 3 kuzen hayallerinin ve sevdiğinin peşinden koşmaktadır. Çocukluk aşkları, yapılan büyük icatlar, kasabadaki insanların samimi ilişkisi, unutulmaya yüz tutmuş gelenek, görenek ve adetler… Gönül Dağı adeta insanımızın bir yansımasıdır. Gönül dağı dizisi her cumartesi günü yayına geliyor. Yayınlanma saati ise 20.00 ‘da. Şimdi ise gelelim Gönül Dağını herkese sevdiren 8 nedene!

1 – RAMAZAN VE OLAYLARI

Gönül Dağını Herkese Sevdiren 8 Neden

 

 

 

 

 

 

Tabii ki birinci maddeyi izlerken zaman zaman gülme krizlerine sokan ve dizi ile aramızda bağ kurmamızın büyük sebeplerinden biri olan Ramazan karakterine ayıracaktık. Ramazan 3 kuzen arasında en şen şakrak ve komik olanı. Yaşadığı bahtsız olaylar bir yana hikayesi her zaman yüzümüzü güldürmüştür. İnsanlarla diyaloğunu çok beğendiğimiz Ramazan’ın herkes tarafından sevilmesi kesinlikle tesadüf değil.

2 – GERÇEK BİR YOL GÖSTERİCİ! CİRİTÇİ ABDULLAH

Gönül Dağı dizisinde, Anadolu’da gerçek bir dede figürü görmek çok hoş. Kim Ciritçi Abdullah gibi bir dede istemez! Ne zaman büyük bir sorun ortaya çıksa, ne zaman bir çıkmaza girilse, kısacası ne zaman olması gerekiyorsa o zaman ortaya çıkan Abdullah karakteri büyük bir otoritenin sembolüdür. Kimse Ciritçi Abdullah’a kolay kolay karşı gelemez ve sözünden ayrılamaz. Ne kadar sert görünse de altında çok iyi ve yufka yürekli, merhametli bir insan vardır. Torunları için elinden geleni yapar Ciritçi Abdullah. Bu yüzden onu çok seviyoruz!

3 – HİÇ BİTMEYEN ATIŞMA

Bu iki kardeş arasındaki atışma hiç bitmiyor! Düğüncü Muammer ve Ağıtçı Hüseyin, hiç anlaşamayan iki kardeş. Birbirlerini gördüklerinde hiç haz etmezler ve konu ne olursa olsun, kim haklı kim haksız önemi olmadan birbirlerine zıt olayları savunur ve kavga ederler. Bu kavga ne zaman büyüyecek olursa araya Abdullah Babaları girer tabii ki. Ancak genelde olay bu kadar ciddi büyümez ve ikili arasındaki kavga klasik illişkileri haline gelir. Muammer düğün organizasyonları yapar, Hüseyin ise cenazelere ağıt ekibini gönderir. Bu ikiliyi izlemesi bir hayli keyifli.

4 – GERÇEK SEVDA!

Meryem ve Rıfat’ın güzel ilişkisi hepimizin gönlünü mest edecek türden. Meryem gözleri görmeyen ama yüreği çok iyi bir kız. Rıfat ise kasabada kendi halinde takılan bir kahvehane sahibi. İkisinin de hayatları birbirlerine denk geldiklerinde değişiyor tabii ki. Rıfat Meryem’i ilk gördüğünde vuruluyor ve olaylar gelişiyor. Rıfat’ın Meryem için her şeyi yapabilecek olması ve bu sevgiyi izleyenlere de hissettirmesi hepimizi ekrana bağlıyor. Anadolu’da geçen diziden de böyle saf bir aşk hikayesi beklenir. Son bölümlerde Rıfat, Meryem’in gözlerinin açılması için kahvehanesini satmaya çalışıyordu. Bu ikili bizim için çok değerli!

5 – YARIM KALMIŞ AŞK HİKAYESİ 

Az önce Ramazandan ve yaşadığı olayların ve kendisinin bizi ne kadar güldürdüğünden bahsetmiştik ancak bu olay için geçerli değil. Ramazan ve Asuman dizinin başından beri bir araya gelmeye çalışan iki aşık. Herkesin bu iki aşığın bir araya gelmesi ve evlenmesini istediği konusunda hemfikiriz. Ne yazık ki olaylar izleyicinin istediği gibi gitmedi. Asuman ve Ramazan aile problemlerinden dolayı bir araya gelemediler ve Ramazan’ın çektiği acı ve depresyon bütün izleyenleri üzmüştür. Ne kadar komedi dizisi olsa da aynı zamanda dram da barındıran Gönül Dağı dizisi bu sefer izleyicisini hüzünlendirdi.

6 – ZORLUKLARA KARŞI BİRBİRİNE KENETLENEN BİR AİLE

Sefer karakteri Gönül Dağı izleyen herkesi bol bol hüzünlendirmiştir. Başına gelen talihsiz birçok olay Sefer karakteri için üzülmemize sebep olmuştur. Son bölümlerde ölüm tehlikesiyle karşı karşıya gelen Sefer, geçmiş bölümlerde defalarca iş sıkıntısı çekmiş, ailesine bakmak için her şeyi yapmaya çalışmış, yeri geldiğinde gururundan vazgeçmiştir. Bu yüzden bizi ekrana bağlayan karakterlerden biridir ve eşi Zahide ile mükemmel bir aile oluşturup, içimizi ısıtmıştır.

7 – HEPİMİZİN İÇİNİ RAHATLATAN KAVUŞMA

Taner ve Dilek Gönül Dağı dizisinin başından beri birbirini seven iki aşık. Bu sefer Gönül Dağı dizisi izleyicilerinin içini rahatlatıyor ve bu aşk yarım kalmayarak evliliğe kadar geliyor. Taner, 3 kuzen arasında en aklı başında ve olgun karakter. Aynı zamanda Dilek de adeta iyilik meleği. Bu ikiliyi çok yakıştırıyoruz. Birbirlerine olan aşkları hiç bir zaman azalmadı ve karşılarına çıkan engelleri bir bir yıkarak evliliğe adım attıkları için Gönül Dağı dizisi bizi çok mutlu ediyor!

8 – SICAK BİR AİLE DİZİSİ

Gönül Dağı dizisini neden sevdiğimizi anlatmak için tabii ki 8 madde yetmez. Bu maddeler uzayarak yüzlere ulaşacağını biliyoruz. Ancak ne sadece saydığımız bu 8 madde bağlıyor bizi bu diziye ne başka bir şey. Bizi bu diziye en çok bağlayan ve en çok sevdiren kısmı sıcak bir aile yaşantısını, samimi ilişkileri, bizim insanımızı anlatması, saf aşklar, sevdalar bulunmasıdır. İnsanların son 2 senedir geçirdiği bu zor günlerde Gönül Dağı dizisi her zaman içimizi ısıtmış ve gözdemiz olmuştur. Böyle devam ettiği sürece de izleyicilerin gözünden asla düşeceğini zannetmiyoruz.