Gönül Dağı Sefer Öldü Mü, Ölecek Mi, Kurtulacak Mı?

TRT ekranlarında Cumartesi akşamları heyecanla izlenen Gönül Dağında hüzün yine hakim oldu. Geçtiğimiz haftalarda işsiz kalan Sefer yeniden iş bulmak için çok çabalamış ancak tüm çabaları boşa gitmiştir. Son olarak gurbette iş bulan Sefer Kayseri de bir şantiye de çalışmak üzere Zahide’yi ikna etmiştir.

Ancak bu gidişe hiç gönlü olmayan Zahide Seferi gurbete gitmemesi için çok uyarsa da iş konusunda çok bunalan Sefer Zahide’ye rağmen yola çıkmıştır. Sefer evlendikten sonra çocukların ve ailesinin de yükünü omuzlarına almıştır artık. Ne olursa olsun onların geçimini sağlamak zorundadır. Sırtında aile geçindirme derdi olan Sefer çalışmadan nasıl dursun.

Daha önce babası da gurbette çalışan Zahide babasızlığın ne demek olduğunu, gurbetin çocuklar ve annesi için ne kadar zor olduğunu gayet iyi bilmektedir. Küçük yaşta babasını gurbet yüzünden kaybeden Zahide annesi ile aynı kaderi yaşamak istemese de  bu kaderden kaçamayacağını, bunun kendi alın yazısı olduğunu kabul eder ve istemese de Sefer’i gurbete yolcu eder.

Senaryo bu ya Sefer’in gurbete gitmek için bindiği minibüsün yolda frenleri boşalır ve rampa aşağı hızla gitmeye başlar. Şoför koltuğuna geçen Sefer minibüsü durdurmak için çok çaba sarfeder. Tecrübeli bir minibüs şoförü olan Seferin  kazayı hafif atlatacağını ve eşinin rızası olmadan gurbete gitmemesi gerektiğini anlayacaktır diye düşünüyoruz.

Peki ya sizler ne düşünüyorsunuz. Siz ce dizide bu kadar çok sevilen, diziye bu kadar çok değer katan Sefer karakteri ölecek mi? Sefer Diziden çıkacak mı? Sefer kazadan kurtulacak mı? sizler de konu ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bizlerle paylaşabilirsiniz.