Gerçek Tarihte Osmanlı Devleti Nasıl Kuruldu?

Atv ekranlarının Çarşamba akşamlarının vazgeçilmezi ve iddialı dizisi olan Kuruluş Osman dizisinde, Osman Bey’in hayatı konu olarak işleniyor. İlerleyen bölümlerde Osmanlı  Devleti’nin kuruluşuna da şahit olacağımız için, heyecan dolu bölümler bizi bekliyor diyebiliriz.

Gerçek Tarihte Osmanlı Devleti Nasıl Kuruldu?

Trt 1 ekranlarında yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisi ile hem konu hem de oyuncu kadrosu olarak çok beğeni toplayan proje şimdi ise yayın hayatına Atv ekranlarında Kuruluş Osman olarak devam ediyor. İlk bölümün yayınlanmasının ardından genel olarak olumlu yorumlar yapıldığını söyleyebiliriz. Elbette ki Diriliş Ertuğrul ile karşılaştırma yapıldığında yeni dizi Kuruluş Osman’ı beğenmeyenler de oldu. İlerleyen zamanlarda Osmanlı Devleti’nin kuruluşu yaklaştıkça, şu an diziyi beğenmeyenlerin fikirleri değişecek mi hep beraber göreceğiz.

Gerçek Tarihte Osmanlı Devleti Nasıl Kuruldu?

Atv ekranlarında Çarşamba akşamları yayınlanan dizinin oyuncu kadrosunun kalitesi dizinin geleceği için umut vadediyor. Başrolünde Burak Özçivit’in bulunduğu dizide, Burak Özçivit Osman karakterine can veriyor. Dizinin yayınlanan ilk bölümünde izleyicilerden tam not alan Burak Özçivit, beklentileri karşılayacak mı izleyip göreceğiz.

Gerçek Tarihte Osmanlı Devleti Nasıl Kuruldu?

Kuruluş Osman dizisinin ilerleyen bölümlerinde Osman Bey ve obasının Osmanlı Devleti’ni kuruşlarına şahit olacağız. Diziyi ilgiyle takip edenlerse Osmanlı Devleti’nin gerçekte nasıl kurulduğunu merak etme başladılar . Osmanlı Devleti’nin gerçek tarihte nasıl kurulduğuna hep beraber göz atalım.

Bamsı

Gerçek Tarihte Osmanlı Devleti Nasıl Kuruldu?

Osmanlı’nın kökeni kayı boyudur. Kayı boyu Malazgirt Savaşı’ndan sonra, Anadolu’nun kapısının Türklere açılmasıyla, Anadolu’ya gelmişlerdir. 1230 tarihinde, Yassıçemen Savaşı’ndan sonra Alaattin Keykubat tarafından Ankara’nın Karacadağ bölgesine yerleştirilmişlerdir. 1243 tarihli Kösedağ Savaşı’ndan sonra ise Kayı boyu, Söğüt ve Domaniç bölgelerinde; Anadolu’nun iç siyasetinden uzakta gelişmeye uygun bir ortam bulmuşlardır. Osman Gazi, 1281 yılında Kayı Boyu Beyi olarak, Türkmen boylarını bir araya topladı.

Osmanlı tarihinin ilk savaşı, Bursa’nın İnegöl kazasına 10 km uzaklıkta bulunan, Hamzabey köyünde gerçekleşen Ermeni -Beli Savaşıdır(1284).

Kuruluş Osman dizisi ilerleyen günlerde yoğun bir izleyici kitlesi oluşturacak gibi görünüyor. Dizi ile ilgili merak ettiğiniz her bilgi haberlerimizde payalaşılacaktır.

Kuruluş Osman 2.bölüm fragmanı yayınlandı. Buradan izleyebilirsiniz.

Diziyle ilgili yorumlarınızı paylaşmaya devam edebilirsiniz. Bizi takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.