Gerçek Tarihte Osman Bey Esir Alındı mı?

Gerçek Tarihte Osman Bey Esir Alındı mı?

Trt1 ekranlarında yayınlanmış olan Diriliş Ertuğrul dizisinin devamı niteliğinde olan Kuruluş Osman ilgiyle takip edilmeye devam ediyor. Atv’nin iddialı dizisi Kuruluş Osman’da  Osman Bey’in hayatı konu alınıyor. Dizide Osman Bey karakterine Burak Özçivit hayat veriyor.

Gerçek Tarihte Osman Bey Esir Alındı mı?

Çarşamba günlerinin vazgeçilmezi olan Kuruluş Osman dizisinin reytingleri de yüzleri güldürüyor. Yayınlandığı her hafta reyting sonuçlarında en üst sırada yer alan Kuruluş Osman dizisinin 25 Aralık Çarşamba günü 6. bölümü yayınlanıyor. Dizinin 6. bölümünde Osman Bey, tekfurlar tarafından esir alınıyor. Hem tarih severler hem de Kuruluş Osman dizisini ilgiyle takip edenler, bu olayın gerçek tarihte yaşanıp yaşanmadığını merak etmeye başladılar.

Gerçek Tarihte Osman Bey Esir Alındı mı?

Kuruluş Osman dizisi Bozdağ Film yapımcılığında Çarşamba günleri Atv ekranlarında izleyici ile buluşuyor. Dizide Burak Özçivit, Nurettin Sönmez, Ragıp Savaş, Saruhan Hünel, İsmail Hakkı Ürün, Seda Yıldız, Ayşegül Günay Demir, Eren Vurdem, Alma Terziç, Özge Törer ve daha bir çok genç ve usta oyuncu yer alıyor.

Osmanlı Devleti’nin kuruluşunun ekranlara taşındığı dizide Osman Bey, içte ve dışta bir çok düşmanla baş etmeye çalışıyor. Dizinin 6. bölümünde tekfurlar Osman Bey’i esir aldılar. Tekfurlar, esir aldıkları Osman Bey’den, Edebalı’nın yerini söylemesini istediler ve eğer söylemezse alplerinin boğazının kesileceğini söylediler. Peki gerçekte böyle bir olay yaşandı mı?

Gerçek Tarihte Osman Bey Esir Alındı mı?

Dizinin 6. bölümünde Osman Bey, Sofia tarafından esir alınıyor. Adım adım Osmanlı’nın kuruluşunun yaklaştığı dizide Osman Bey, hesap gününün geldiğini söylüyor. Osman Bey, tekfurların elinden elbette kurtulacaktır ve yoluna devam ederek intikamını alacaktır. Osmanlı Devleti’nin kurucusu olan Osman Bey tarihi boyunca bir çok badireler atlatmıştır. Bu da onlardan birisidir ve kısa zamanda Osman Bey, Sofia’nın elinden kurtularak yoluna devam edecektir.