Eser Yenenler Show Buzuki Orhan Kimdir Buzuki Nedir?

TV8 ekranlarının sevilen programı Eser Yenenler Show, Perşembe günleri saat 23.15’te ekranlara gelmeye devam ediyor. Tv8’in gece kuşağında ekranlara gelen EYS, izleyenlere oldukça eğlenceli dakikalar sunuyor. Her hafta programa birbirinden farklı ve önemli konuklar katılıyor. 19 Aralık Perşembe akşamı Eser Yenenler Show’a yine çok özel konuklar geliyor.

Bu akşam güzel sesleri ile Emre Aydın ve Bilal Sonses EYS’de konuk olacak. 20 Aralık’ta vizyonlara girecek olan Kırkyalan filminin oyuncuları Hamdi Alkan, Timur Acar, Berat Yenilmez ve Melis Sabah’ta Eser Yenenler Show’un bu akşamki bir diğer konukları. Ekranların sevilen talkshow programı EYS’ye bu gece Buzuki Orhan’da konuk oluyor. İzleyenler Buzuki Orhan’ı ve ismini oldukça merak ettiler. Buzuki Orhan ile ilgili tüm meraklarınızı giderecek olan bilgileri sizler için araştırdık.

Eser Yenenler Show Buzuki Orhan Kimdir Buzuki Nedir?

Perşembe gecelerinin ilgiyle takip edilen programı EYS’ye bu gece Buzuki Orhan konuk oldu. Söylediği şarkılarla programın neşesine neşe katan Buzuki Orhan Osman’ın kim olduğuysa merak konusu oldu. İsminin önündeki Buzuki kelimesinin ne olduğu da oldukça merak edildi.

Eser Yenenler Show Buzuki Orhan Kimdir Buzuki Nedir?

BUZUKİ

Çağdaş Yunan müziği çalgılarındandır. Gitar ve bağlama karışımı bir çalgıdır. Çok dengeli bir enstrüman değildir. Gitar ve bağlama karışımı bir klavyeye ve bağlamanın tellerine ve gitarın perde düzenine sahiptir.

Eser Yenenler Show Buzuki Orhan Kimdir Buzuki Nedir?

Buzuki Osman Orhan, Almanya doğumludur. Batı Trakyalı, Türk asıllı Yunandır. Sezen Aksu’dan, Müslüm Gürses’e birçok popüler albümde buzuki çalmıştır. Sekiz yıldır Türkiye’de müzik yapmaktadır. Daha önce Amerika, Fransa, Bulgaristan ve Almanya’da müzikler yapmıştır. Kendisini Buzuki ile bütünleştirdiği için ona Buzuki Orhan adını taktılar. Enternasyonal bir müzisyen ve sahne performansı sanatçısıdır.