EDHO 7-14-21 Ocakta Var Mı Yok Mu? Neden Yok? Yeni Bölüm Ne Zaman?

Atv ekranlarında yayınlandığı günden beri izleyicileri ekranlara kilitleyen Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 31 Aralık Yıl Başı Gecesi dolayısıyla yayınlanmadı. Ancak izleyiciler yeni bölümleri merakla beklerken genellikle Pazar akşamları yayınlanan yeni bölüm fragmanı yayınlanmayınca 7 Ocakta EDHO var mı yok mu? Edho 7 Ocakta yayınlanacak mı? Edho yeni bölüm fragmanı neden yayınlanmadı? gibi sorularının cevaplarını aramaya başladılar.

Başrollerinde Oktay Kaynarca, Ozan Akbaba,Mustafa Üstündağ,Hüseyin Avni Danyal,Yunusemre Yıldırımer, Sevinç Gürşen, Sevil Akı, Savaş Özdemir, Turgay Tanülkü gibi usta oyuncuların oynadığı Raci Şaşmaz’ın yönetmen koltuğunda oturduğu Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 7 ve 14 Ocak Salı akşamları yeni bölümü yayınlanmayacak.

Dizi takipçileri bilirler her yıl Ocak ayının ilk haftalarında yeni yıl reklam antlaşmaları yapıldığından yapım şirketleri düşük reklam gelirleri ile dizilerin yeni bölümlerini yayınlamak istemediklerinden yeni bölüm yerine kolaj bölümü dedikleri eski bölümlerin özetlerinden oluşan tekrar bölümleri yayınlarlar.

Bu sayede hem izleyiciler izleyemedikleri bölümleri izleme fırsatı bulurlar hem oyuncular yoğun geçen dizi çekimlerine kısa bir mola verirler ki ülkemizde çok süren dizilerin bölümlerini yetiştirmek oldukça zordur. Hatta verilen araya rağmen dinlenme fırsatı bulamayan oyuncular da olur ellerinde yeni bölümü tükenen diziler bu verilen arayı fırsat bilerek yeni bölümleri hazır hale getirirler.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz  4 sezondur heyecanı hiç elden bırakmadı. Sürekli hem içteki hem dıştaki düşmanları ile savaşan Çakırbeyliler son olarak yine en yakınından hainlik görmüş ve bu durum dışarıdaki düşmanlarından daha çok yaralamıştır Hızır Çakırbeyli’ yi.

Tufan yeğeni öldürülünce oğlunun da öldürülmemesi için Sınırsızlar ile anlaşmak zorunda kalmış istemese de Hızır’a karşı onlarla birlik olmuştur. Ancak yine de oğlunun öldürülmesinden kaçamamıştır. Oğlunun ölümünü de Hızır’a bağlayan Tufan Çakırbeylilere savaş ilan etmiştir. Bakalım bu savaşın sonunda Tufan Ölecek Mi? Tufan Diziden Ayrılacak mı?

Gelelim yeni bölümünün ne zaman yayınlanacağına. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz  her hafta merak beklenirken yeni bölümlerinin yayınlanmaması izleyicinin sabrını biraz zorlamıştır. Geçtiğimiz yıl da sadece 1 hafta ara verileceği söylenirken 4 bölüm yani 1 ay boyunca yeni bölüm yayınlanmamış ve bu da büyük tepkilere neden olmuştu.

Zaten 31 Aralıkta yıl başı dolayısıyla  mecburiyetten yayınlanmayan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz  reklam antlaşmları dolayısıyla da ilk 2 hafta da yayınlanmayınca diziye 3 bölüm ara vermiş oluyor. Dolayısıyla da yeni bölümü en erken 21 Ocak 2020 Salı akşamı yayınlanmasını bekliyoruz.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz  dizisinin yeni bölümlerinin yayınlanmamasına izleyiciler ne tepki gösterecek? İzlenme oranlarını nasıl etkileyecek? Sizler bu konuda neler düşünüyorsunuz? Siz de konu ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bizlerle paylaşabilirsiniz.