Babil Dizisi İrfan Kimdir Nerelidir Gerçek Adı Dizideki Rolü

Star TV’nin iddialı dizisi oyuncu kadrosu ile göz dolduruyor. Yakın zamanda izleyici ile buluşacak olan Babil dizisinde Halit Ergenç, Ozan Güven, Aslı Enver, Birce Akalay, Nur Fettahoğlu ve Mesut Akusta gibi önemli oyuncular yer alıyor. Yapımcılığını Ay Yapım’ın üstlendiği dizi yakın zamanda Star TV ekranlarında izleyiciyle buluşacak. Dizinin senaryosunu Nükhet Bıçakçı ve Özlem Yücel birlikte kaleme aldılar.

Star TV’nin iddialı dizisi Babil, sürükleyici bir hikaye ile ekranlara gelmeye hazırlanıyor. Dizinin yönetmenlik koltuğunda ise Uluç Bayraktar ismi bulunuyor. Dizide en önemli ve dikkat çeken karakterlerden birisi de İrfan karakteri. Babil dizisinde İrfan karakterine hayat veren oyuncu kimdir? Gerçek adı nedir?İrfan’ın dizideki rolü nedir?

Babil Dizisi İrfan Kimdir Nerelidir Gerçek Adı Dizideki Rolü

Star TV ekranlarında izleyici ile buluşmaya hazırlanan Babil dizisi güçlü oyuncu kadrosu ile merak uyandırdı. Dizinin karakterleri de oldukça dikkat çekti. Babil dizisinde en dikkat çeken karakter ise Halit Ergenç’in hayat verdiği İrfan karakteri.

Babil Dizisi İrfan

Dizide Halit Ergenç’in canlandırdığı İrfan karakteri, idealist bir ekonomi profesörü. Haksız yere işten atılan ve yedi yaşındaki oğlu Deniz’in hastalanmasıyla hayatı altüst olan İrfan kendisini karanlık bir maceranın içerisinde bulur ve tek çıkış yolu idealist genç kız Ayşe’dir.

Halit Ergenç (İrfan)

Halit Ergenç, 30 Nisan 1970 İstanbul doğumludur. Mimar Sinan Üniversitesi Opera ve Müzikal Tiyatro bölümü mezunudur. Oyuncu Bergüzar Korel ile evlidir. Kara Melek, Dedem Gofret ve Ben, Zerda, Aliye, Binbir Gece, Esir Şehrin İnsanları, Mubteşem Yüzyıl ve daha birçok dizide rol aldı. Dersimiz Atatürk, Acı Aşk, Devrim Arabaları, İlk Aşk, Babam ve Oğlum, Hiç Yoktan Aşk, Direklerarası, Ölümün El Yazısı gibi filmlerde rol aldı.