Alparslan Büyük Selçuklu Dizisi Oyuncuları Kimdir? Alparslan Büyük Selçuklu Dizisi Ne Zaman Başlıyor?

Alparslan Büyük Selçuklu Dizisi Oyuncuları Kimdir? Alparslan Büyük Selçuklu Dizisi Ne Zaman Başlıyor?

Diriliş Ertuğrul’dan bu yana süregelen TRT’nin tarih temalı dizileri oldukça başarılı bir çizgide ilerlemekte. TRT bu diziler arasına yeni iddialı bir kadroya sahip bir dizi daha dahil ediyor.

bu kez ise Büyük Selçuklu İmparatorluğunu konu alacak olan TRT bu dizi ile de izleyicileri ekranlara kilitleyecek gibi görülüyor. İşte Alparslan Büyük Selçuklu Dizisi hakkında detaylar…

Baş rolünde Barış ARDUÇ ve Fahriye EVCEN’ in bulunduğu dizi başarılı oyuncu kadrosuyla beklentileri arttırıyor. Alparslan Büyük Selçuklu dizisi Benzer dizi tekrarlarından sıkılan izleyiciyi yeniden TRT’ye kazandıracaktır. Tarih dizileriyle büyük bir izleyici kitlesini elinde bulunduran TRT son zamanlarda sürekli benzer işler yapmasıyla izleyicilerin hedefinde bulunmaktaydı. Fakat bu dizi ve iddialı kadrosu ile bu kötü havayı ortadan kaldıracak ve yeniden izleyicilerini ekranlara yöneltecektir.

 

Alparslan Büyük Selçuklu dizisi döneminin devlet yapısını entrikalarını savaşlarını ve saray oyunlarını ele alan, Alparslan’ın yaşamını gözler önüne seren ve oldukça yüksek beklentilerle çıkacak olan bu dizi tarihsel karakterlerle paralellik göstermekte. Baş rollerde ise Barış ARDUÇ, Fahriye EVCEN, Mehmet ÖZGÜR gibi birçok usta oyuncu bulunmakta.

İşte Dev Oyuncu Kadrosu:

Barış ARDUÇ(Alparslan)

 

Fahriye EVCEN(Akça Hatun)

 

Mehmet ÖZGÜR(Nizamülmülk)

 

Barış BAĞCI(Tughril Bey)

 

Erdinç GÜLENER(Çağrı Bey)

 

Alparslan Büyük Selçuklu Dizisi Ne Zaman Başlıyor ?

Alparslan Büyük Selçuklu Dizisi 8 Kasım 2021 tarihinde izleyicileriyle buluşup pazartesi günleri yayınlanacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

Bileği bükülmez Çağrı Bey oğlu Alparslan’ın eşsiz serüveni izleyicileri etkisi altına alacaktır.

Dizinin Fragmanı: