Adana’da Taşkapı Mahallesi Var mı Nerede? Ramo Dizisi Çekimleri Nerede Yapılıyor?

Dizi severlerin merakla beklediği Ramo dizisi yakın zamanda Show TV ekranlarında izleyiciyle buluşuyor. Başrolünde Murat Yıldırım’ın bulunduğu dizinin senaryosunu Yılmaz Şahin kaleme aldı. Merakla beklenen Ramo dizisinin yönetmenlik koltuğunda ise Yağız Alp Akaydın ismi bulunuyor. Yapımcılığını BKM’nin üstlendiği dizide Murat Yıldırım’ın yanı sıra Esra Bilgiç, İlker Aksum, Yiğit Özşener, Görkem Sevindik, İdil Fırat, Cemre Baysel, İlhan Şen, Sacide Taşaner ve Macit Koper gibi önemli oyuncular da yer alıyor.

Dizinin yayınlanan tanıtım videosu oldukça ilgi çekti. Tanıtım videosunu izleyen dizi severler hemen Adana’nın Taşkapı Mahallesi’ni araştırmaya ve dizinin nerede çekildiğini merak etmeye başladılar. Adana Taşkapı Mahallesi nasıl bir yer? Nerede? Dizinin çekimleri Taşkapı Mahallesi’nde mi yapılıyor? Tüm detaylar haberimizde.

Adana’da Taşkapı Mahallesi Var mı Nerede? Ramo Dizisi Çekimleri Nerede Yapılıyor?

Yakın zamanda izleyici ile buluşacak olan Ramo dizisinde, Ramo karakterine Murat Yıldırım hayat veriyor. Ramo, Adana’nın deli dolu bir gencidir ve başarılı bir avukat olan Sibel’e aşıktır ancak yıllar önce aileleri arasında yaşanan kavga aralarındaki aşkı imkansızlaştırmıştır. Dizide Sibel karakterini ise güzel oyuncu Esra Bilgiç canlandırıyor.

Merakla beklenen Ramo dizisinin yayınlanan fragmanı heyecan yarattı. Fragmanda geçen “Burası Adana’nın kalbi Taşkapı. Buraya elini kolunu sallayarak giremezsin, adamı oyarlar. Adana’nın en belalı çetesi bu mahallede. Başlarında da Ramo diye bir delikanlı var.” sözleri, Taşkapı mahallesi hakkında merak uyandırdı.

Adana’da Taşkapı Mahallesi Var mı Nerede? Ramo Dizisi Çekimleri Nerede Yapılıyor?

Dizinin yayınlanan fragmanında belalı bir yer olarak anlatılan ve dizinin baş karakteri olan Ramo’nun çetesi nin bulunduğu mahalle olarak söylenen Taşkapı Mahallesi diye bir yer Adana’da bulunmuyor. Bu tamamen dizinin senaristinin dizide geçen mahalleye verdiği isim ancak Adana’da böyle bir mahalle var mı derseniz daha önce ‘Sıfır Bir’ dizisinin de çekildiği Hürriyet mahallesinin, Taşkapı’nın gerçeği olduğunu söyleyebiliriz. Dizinin çekimlerinin yapıldığı Hürriyet Mahallesi dizide Taşkapı Mahallesi olarak izleyicilerin karşısına çıkacak.