7-14 Ocak Kadın Dizisi Var Mı Yok Mu? Neden Yok? 78. Bölüm Ne Zaman?

Fox ekranlarının sevilen dizisi Kadın her Salı izleyicisini ekranlara kilitlemeye devam ediyor. Başrollerinde Özge Özpirinçci, Şerif Erol, Seray Kaya, Ece Özdikici ve Feyyaz Duman gibi ünlü isimlerin yer aldığı dizide Arif ile Bahar’ın aşkı alevlenmeye devam ederken 31 Aralık günü yayınlanması beklenen 78. Bölüm ekranlara gelmedi. İzleyiciler 77. Bölümü izlerken 31 Aralıkta Kadın Var Mı Yok Mu? Kadın dizisi yıl başı akşamı yayınlanacak mı? Gibi soruların cevabını aramaya başladı.

Yıl başı akşamı dolayısıyla 31 Aralıkta yayınlanmayan Kadın dizisi izleyicileri bir hayal kırıklığı daha yaşayarak 7 Ocakta da Kadın dizisinin yeni bölümünü izleyemediler. İzleyicide büyük bir hayal kırıklığı yaratan bu durum karşısında izleyiciler Kadın 7 Ocakta neden yayınlanmıyor? Yeni Bölüm ne zaman yayınlanacak? Demeye başladılar.

Öncelikle şunu belirtelim dizi takipçileri hatırlayacaktır, TV dizileri Ocak ayının ilk 2 haftasında yeni bölüm yayınlamazlar. Yeni yılın ilk iki haftasında yayınlanmayan yeni bölümlerin yerine eski bölümlerin özetlerinden oluşan kolaj bölümleri yayınlanır. Peki ya neden 7 ve 14 Ocakta Kadın Dizisinin yeni bölümü yayınlanmıyor?

Yapım şirketleri ile kanal yöneticileri her yeni yılın başında reklam antlaşmaları yaparlar. Bu reklam antlaşmaları esnasında da düşük reklam gelirleri dolayısıyla dizilerin izleyicileri ekranlara kilitleyecek yeni bölümlerini heba etmek istemezler. Bu yüzden en azından ilk 2 hafta her yıl diziler yeni bölümlerine ara verirler.

Yeni bölüm yayınlamayan yapım şirketleri bu sırada fırsattan istifade hem uzun süreli yoğun dizi çekimlerinden dolayı yorulan oyuncularını kısa bir süre dinlendirir hem de yetiştiremedikleri yeni bölümlerin eksik kalanlarının çekimlerini tamamlama fırsatı bulurlar.

Peki kadın dizisi 78. Bölüm yeni bölüm ne zaman yayınlanacak? Dizinin 78. Bölümünün 14 ocak veya 21 Ocak 2020 tarihinde yayınlanması bekleniyor? Bu da reklam antlaşmalarının tamamlanma sürecine göre değişiklik gösterir. Süreç tamamlanırsa 14 Ocak Salı, tamamlanamazsa 21 Ocak 2020 de 78. Bölüm yayınlanacaktır.

Şimdi de kadın dizisinin yıl başından önceki 77. Bölümde neler yaşanmış kısaca hatırlayalım;

Daha önce eline hiç silah almayan Enver’in Arda’yı vermemek için Dursun’u tehdit etmesi herkese büyük bir şok ve korku yaşatır. Bahar’a aldığı kolyeyi tekrar onun boynunda görmesi ise Arif’i mutlu etmiştir. Bahar için uzun zaman sonra bir şeylerin değiştiğini hisseden Arif bunun üzerine yeniden umutlanır.

Yaptığı kötülüklerden sonra hiç kimsenin onu istememesi Şirin’i huzursuz etmeye başlar ve bunun üzerine yapacağı yeni bir plan herkesi çok daha zor bir duruma sokacaktır.

Cem’in gönderdiği davette aradığı kişinin Kısmet olduğunu gören Bahar büyük bir şok içine girmiştir. Nasıl bir olayın içine girdiğini asla anlayamayan Bahar bir an önce Kısmet ile çantaları değiştirip olduğu yerden gitmek ister. Ama bu sandığı kadar kolay olmayacaktır.

Satılmış’ın Ceyda ve Emre’nin biyolojik çocuğu olduğunun kanıtlanması ise Ceyda’yı hiç istemediği bir durumun içine sokar. Arda’dan ayrılmak ve onun asla üzülmesini istemeyen Ceyda ne yapacağını ve nasıl davranacağını bilemez. Çünkü Satılmış alıştığı çocuklara hiç benzememektedir.

Bahar’ı Cem ile görmesi ise Şirin’in eline bir koz daha vermiştir. Arif’in önünde Bahar’ın Cem ile sevgili olduğunu ima etmesi herkesi büyük bir şoka uğratır. Bundan etkilenen Bahar da soluğu Arif’in yanında alır. Arif ne kadar belli etmek istemese de Bahar’a karşı beslediği aşk hala ilk günkü gibidir ve bunu açıkça belli eder.

Arif ile Bahar yürürken yılbaşı ağacı görür. Bahar, sokağa ve süslerin hissettirdiklerini anlatırken Arif beklenmedik bir teklif yapıyor; “Ellerin üşüyorsa, ellerini ıstımamı ister misin?” sözleri Bahr’ı duygulandırmış ve Arif ile yeniden aşkın kıvılcımlarını yakmıştır.

Sizler yeni bölüm için bu kadar ara verilmesini nasıl değerlendiriyorsunuz? Sizce yeni bölümün yayınlanmaması dizinin reytinglerini nasıl etkileyecektir?  Siz de konu ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bizlerle paylaşabilirsiniz.